Strona Główna » Nowości » Zniknie kurs na redukcję punktów karnych – jakie zmiany w przepisach?
policja

Zniknie kurs na redukcję punktów karnych – jakie zmiany w przepisach?

25/06/2015, Kategoria: Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Koniec z kursami, dzięki którym można było zredukować liczbę punktów karnych na koncie. Teraz będzie to możliwe tylko raz na 5 lat. Co dokładnie uległo zmianie?

Dla kierowcy zawodowego prawo jazdy jest podstawowym dokumentem, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie swojej pracy, a co za tym idzie zarabianie pieniędzy. Pomimo tego nie wszyscy kierowcy zawodowi mają czyste konto punktów karnych. Mandaty zdarzają się każdemu, niekiedy wystarczy tylko chwila nieuwagi.

Gorzej jeżeli liczba punktów karnych na koncie zbyt szybko zbliża się do progu 24, po czym oficjalnie kierowcy zostaje odebrane prawo jazdy. Według obecnych przepisów istnieje możliwość redukcji punktów karnych. Wystarczy zapisać się na specjalny kurs doszkalający w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie przez sześć godzin zajęć z policjantem i psychologiem będzie można zredukować liczbę punktów o 6.

Kurs na redukcję punktów karnych – raz na 5 lat

Przepisy uległy jednak zmianie i począwszy od początku 2016 roku tego typu spotkania zostaną zlikwidowane. Możliwe będzie odbycie kursu jedynie wtedy, kiedy kierowca osiągnie już 24 punkty karne. Wówczas trzeba się będzie zapisać na czterodniowe zajęcia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, po czym odzyska on prawo jazdy i uzyska specjalne zaświadczenie.

Dotąd za kurs redukujący liczbę punktów karnych kosztował 350 zł, teraz jego cena wzrośnie do 500 zł. Co więcej, tego typu zajęcia odbyć będzie można tylko raz na 5 lat. W praktyce oznacza to więc, że kurs na redukcję punktów karnych zostanie usunięty, a w jego miejsce pojawi się coś co przypominać może awaryjne zajęcia dla tych, którzy przesadzili z mandatami.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress