Strona Główna » Nowości » Zakaz wjazdu ciężarówek do Łodzi – co dalej?
Zakaz-wjazdu-ciezarowek

Zakaz wjazdu ciężarówek do Łodzi – co dalej?

10/10/2016, Kategoria: Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Już za kilka dni w Łodzi zacznie obowiązywać całkowity zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do miasta. Jak poradzą sobie z tym kierowcy?

Łódź już od jakiegoś czas przygotowywała się do odkorkowania miasta. 17 października, czyli dokładnie za tydzień, zacznie obowiązywać całkowity zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do miasta.

Jedynymi wyjątkami będą ci kierowcy, których punkt docelowy znajduje się w Łodzi. Oznacza to, że jedno z największych miast w Polsce pozbędzie się jedynie tych ciężarówek, które przejeżdżają przez miasto jadąc do mniejszych miejscowości na obrzeżach czy gmin w pobliżu.

Jakie ciężarówki wjadą do Łodzi?

Wszystkie auta przewożące produkty do sklepów czy magazynów ulokowanych na terenie Łodzi, nadal będą mogły przejeżdżać przez centrum bez żadnych nadzwyczajnych uprawnień.

Kierowcy przejeżdżający tranzytem, którzy mimo wszystko wjadą do miasta, będą z niego wyprowadzani jak najkrótszą drogą, znakami kierującymi poza obszar miejski. W tej chwili trwa montowanie znaków zakazu w ponad 15 lokalizacjach, które wyznaczono przy głównych trasach wjazdowych.

Początkowo gminy i miasta ościenne sprzeciwiały się pomysłowi władz miasta Łodzi, jednak po czasie wyraziły zgodę na przejęcie części ruchu samochodów ciężarowych, często na specjalnych wymaganiach – na drodze krajowej DK72 przebiegającej przez Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki oraz Pabianice możliwy będzie ruch jedynie z zachodu na wschód.

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress