Strona Główna » Nowości » PILNE: Zakaz wjazdu ciężarówek do Słowenii! [aktualizacja]
Zakaz-wjazdu-ciężarówek-do-Słowenii

PILNE: Zakaz wjazdu ciężarówek do Słowenii! [aktualizacja]

05/02/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Ze względu na spodziewane obfite opady śniegu obowiązuje całkowity zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do Słowenii.

Począwszy od czwartku (05.02) od godziny 5:00 rano, aż do piątku (06.02) do godzin wieczornych, obowiązuje całkowity zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do Słowenii.

Powodem tego są bardzo intensywne opady śniegu, które mają spaść w ciągu najbliższej doby. W Słowenii ma się uzbierać nawet 70 cm śniegu w czasie zaledwie 24 godzin.

Opady śniegu na Słowenii – zakaz wjazdu ciężarówek

Autostrada A2 między Lieboch i Mooskirchen dostanie w piątek rano specjalnie wyodrębniony pas, na którym samochody ciężarowe będą musiały zakładać łańcuchy śniegowe. Podobna procedura będzie się odbywała na parkingu Raststation Kaiserwald, gdzie będzie można przeczekać opady śniegu.

Ciężarówki poruszające się już na terenie kraju, które zostaną zaskoczone przez opady śniegu, będą odholowane przez specjalne holowniki.

Winowajcą wszystkiego jest niż znad Morza Śródziemnego, który dzisiaj rano dotarł w rejon północnych Włoch. Samochody ciężarowe poruszające się na autostradzie A9 Pyhrn-Autobah niedaleko Vogau/Strass będą skierowane na dawny plac celny, gdzie przewidziano 300 miejsc.

Podobnie będzie w Kartynii, gdzie na autostradzie A11 Karawanken przed tunelem lub w okolicy Rosbegg będzie można przeczekać najmocniejsze opady śniegu.

AKTUALIZACJA – 05.06 godz:12:15

Po protestach przewoźników Słowenia oficjalnie odwołała zakaz wjazdu na teren kraju. Kierowcy informują, że prognozy dotyczące opadów śniegu były mocno przesadzone.

źródło: HGA

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress