Strona Główna » Nowości » Zakaz wjazdu ciężarówek do Łodzi – nowy przepis
zakaz-wjazdu-ciężarówek-do-łodzi

Zakaz wjazdu ciężarówek do Łodzi – nowy przepis

10/02/2015, Kategoria: Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Łódź – miasto bez TIR-ów – w ramach tego hasła władze Łodzi postanowiły wprowadzić zakaz wjazdu do miasta samochodów ciężarowych. Jak wytyczono objazd?

Kierowca samochodów ciężarowych to jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej znienawidzonych zawodów na świecie. Nawet rządzący nie są zbyt przychylni tym, dzięki którym w mogą w sklepach kupić świeże produkty, a na stacji zatankować samochód.

Władze Łodzi wprowadziły nowy przepis, w myśl którego począwszy od 1 marca 2015 roku wszystkie pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton DMC będą zmuszone do korzystania z objazdów.

Łódź – Miasto bez TIR-ów

W ramach nowego hasła “Łódź – miasto bez TIR-ów” w godzinach od 6:00 do 20:00 wszystkie ciężarówki mają zakaz wjazdu do miasta. Wprowadzenie tego zakazu związane jest z budową trasy W-Z, które potrwają przez kilka najbliższych miesięcy.

Ciężarówki będą więc kierowane objazdami, przez które sama droga wydłuży się o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kilometrów. To z kolei może doprowadzić do paraliżu na drogach wojewódzkich i krajowych, a tego chyba nie chce nikt.

zakaz-wjazdu-ciężarówek-do-łodzi

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress