Strona Główna » Nowości » Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Holandii od 2025 roku?
Silnik Autosan Euroliner DAF

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Holandii od 2025 roku?

12/04/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Izba niższa parlamentu holenderskiego przyjęła całkowicie absurdalny przepis. Od 2025 roku w tym kraju nie będzie można kupić żadnych nowych samochodów z silnikami spalinowymi.

W mediach pojawiła się informacja o tym, że izba niższa parlamentu holenderskiego przyjęła nową ustawę, która ma przyczynić się do lepszej ochrony środowiska naturalnego oraz maksymalnego ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Gniazdkowozy i auta wodorowe zastąpią silniki spalinowe

Zaskakująca decyzja holenderskich władz ma całkowicie zakazać sprzedaży wszystkich nowych samochodów z silnikami benzynowymi, Diesla, a także hybryd. Jeśli przepis ten zyska moc prawną i trzyma się przez najbliższe lata, od 2025 roku w Holandii będzie można jeździć rowerami i samochodami z napędem elektrycznym.

Man-TGX-Semitrailer

Holendrzy wskazują także na pojazdy z napędem wodorowym, jednak nie wiadomo jak będzie z infrastrukturą do tego czasu. W 2013 roku tamtejszy rząd podpisał porozumienie energetyczne, w ramach którego Holandia ma maksymalnie jak tylko się da promować ekologię, zieloną energię, ocieplanie domów oraz redukcję szkodliwego dwutlenku węgla.

Holenderskie firmy transportowe – bankructwo?

Wygląda na to, że Holandia ma szanse stać się najbardziej ekologicznym państwem w Europie oraz najprawdopodobniej również najbardziej ekologicznym miejscem tzw. świata zachodniego. Nie wiadomo jednak jak będzie z transportem, rząd musi zdawać sobie sprawę z tego, że to zmusi firmy transportowe do przeniesienia siedzib poza granicę kraju albo kupowania używanych ciągników.

Przepis prawdopodobnie da się jakoś obejść, chociażby sprowadzając auta zza granicy jako używane, jednak nie wiadomo jak będzie z obwarowaniami prawnymi na tej linii, a także z kosztami.

źródło: etransport.pl ; dutchnews.nl

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress