Strona Główna » Nowości » Walmart WAVE Concept – ciężarówka przyszłości?
Walmart WAVE Concept

Walmart WAVE Concept – ciężarówka przyszłości?

12/03/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Walmart przygotował koncepcyjny model samochodu ciężarowego i naczepy o nazwie WAVE Concept. Jak jest skonstruowana ta futurystyczna ciężarówka?

Największy na świecie sprzedawca żywności, sieć amerykańskich sklepów Walmart, przygotował koncepcyjną ciężarówkę, która ma być festiwalem nowych technologii oraz zapowiedzią przyszłości w branży transportowej.
baner2

Za każdym razem kiedy ktoś mówi o “samochodach przyszłości” od razu na myśl przychodzi futurystyczna stylistyka i wszechobecna elektronika. Patrząc na Walmart WAVE Concept, bo tak nazywa się cały zestaw ciągnik siodłowy i naczepa, przygotowany przez Walmart, łatwo ulec temu samemu wrażeniu.

Walmart WAVE Concept – ciężarówka z włókna węglowego

Kierowca usadowiony jest na środku kabiny, a wszystko co go otacza sterowane jest elektronicznie. Taka pozycja ma mu zapewnić perfekcyjną widoczność w każdych warunkach, a także łatwość w poruszaniu się po drogach w krajach z ruchem prawo oraz lewostronnym.

Walmart WAVE Concept

WAVE jest skrótem od Walmart Advanced Vehicle Experiment, jednak co w tej ciężarówce takiego eksperymentalnego? Całość wykonana została z włókna węglowego. Co ciekawe, nie chodzi tylko o wybrane elementy konstrukcyjne oraz nadwozie ciągnika siodłowego, ale także, po raz pierwszy w historii, o naczepę z włókna węglowego.

Gigantyczne ściany naczepy mierzą 16 metrów długości i są wykonane z jednego dużego elementu tego wytrzymałego i bardzo lekkiego materiału. Walmart twierdzi, że dzięki zastosowaniu włókna węglowego udało się oszczędzić 1814 kg z masy naczepy.

Zestaw napędzany jest prototypowym zespołem hybrydowym, który dodatkowo zwiększa zasięg maksymalny auta. Mimo wszystko kabina jest nieco dziwna i przypomina raczej stanowisko pracy neurochirurga w nowoczesnej placówce medycznej niż kierowcy ciężarówki.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Weronika Żurawska

    o matko ale brzydki !

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress