Strona Główna » Nowości » Volvo FH i Volvo FH16 Ocean Race – wielkie żeglowanie
Volvo FH16 Ocean Race

Volvo FH i Volvo FH16 Ocean Race – wielkie żeglowanie

22/05/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Volvo Trucks wprowadza do oferty modele Volvo FH oraz Volvo FH16 w edycji limitowanej Volvo Ocean Race. Ciężarówki inspirowane są najtrudniejszymi na świecie regatami.

Szwedzcy producenci samochodów zawsze chętnie oddawali hołd prawdziwie męskim zajęciom. Saab na każdym kroku nawiązywał do samolotów, a Volvo sponsoruje najtrudniejszy na świecie oceaniczny wyścig, regaty Volvo Ocean Race.
baner2
Na rynku samochodów osobowych wersja specjalna odwołująca się do tego sportowego wydarzenia nie jest niczym nadzwyczajnym. Od jakiegoś czasu w gamie odmian wyposażenia osobowych Volvo znajduje się wersja Ocean Race. W przypadku ciężarówek Volvo FH oraz Volvo FH16 szwedzki producent zdecydował się na przygotowanie wyjątkowej edycji specjalnej.

Volvo FH16 Ocean Race

Volvo FH i Volvo FH16 Ocean Race – wyposażenie

Zdaniem twórców będą to jedyne w swoim rodzaju samochody ciężarowe, które mają wzbudzać szczególny podziw. W praktyce zmiany ograniczyły się do specjalnego malowania nawiązującego do motywu fali nazwanej przez projektantów “The Splash”. Dodatkowo Volvo FH oraz Volvo FH16 wyposażone zostały w emblematy z logo Volvo Ocean Race oraz unikatowe dywaniki w kabinie.

Ciężarówki oferowane będą w dwóch wyjątkowych kolorach, do których należą Dark Knight Pearl lub Millennium Silver Graphics. Auto trafi do oferty Volvo już na dniach, niestety w Polsce wyjątkowe ciągniki siodłowe zamawiać będzie można dopiero po wakacjach.

Volvo FH16 Ocean Race

Volvo FH16 Ocean Race kabina

Volvo FH16 Ocean Race kabina

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress