Strona Główna » Nowości » Transport na Ukrainę – zezwolenia na przewóz przez Internet
Renault Magnum samochód ciężarowy

Transport na Ukrainę – zezwolenia na przewóz przez Internet

12/05/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Ukraina wprowadza możliwość uzyskiwania zezwoleń na realizację międzynarodowych przewozów towarowych za pośrednictwem Internetu.

Sytuacja polityczna na Ukrainie sprawia, że wielu kierowców ciężarówek obawia się podróżować na wschodnią część tego kraju. Pomimo tego transport na Ukrainie nadal funkcjonuje, a systemy transportowe się rozwijają.

Transport na Ukrainę – międzynarodowe przewozy towarowe

Już 15 maja uruchomiony zostanie tryb testowy nowego programu do prowadzenia ewidencji przydziału oraz wydawania zezwoleń na międzynarodowe przewozy drogowe. Teraz przewoźnicy będą musieli zarejestrować się w nowym systemie i złożyć wniosek z prośbą o wydanie dokumentu do zrealizowania przewozów.
baner2
Formularz rejestracji zawierał będzie podstawowe dane o firmie, takie jak kontakt, imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej oraz oczywiście dane samochodu ciężarowego wykonującego przewóz. Niezbędne będzie także opłacenie wniosku oraz wykazanie się cierpliwością w oczekiwaniu na jego weryfikację.

Jeżeli wszystkie pola zostaną wypełnione prawidłowo, przewoźnik będzie mógł odebrać odpowiednie zezwolenie osobiście lub dostarczy mu je kurier. Jeżeli zezwolenie wydane na okres roku nie zostanie zwrócone przez przewoźnika do 45 dni od daty zakończenia ważności, podmiot nie wyda nowego dokumentu przewoźnikowi.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress