Strona Główna » ITD i GITD » Kosztowny transport koparki – 15 000 zł kary za przeładowanie
scania-koparka-volvo-4

Kosztowny transport koparki – 15 000 zł kary za przeładowanie

10/10/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kierowca ciągnika siodłowego Scania z naczepą przekroczył maksymalny nacisk na oś. Jego szef zagrożony jest karą w wysokości 15 000 zł.

Na drodze krajowej nr 10, która jednocześnie jest obwodnicą Piły, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu Oddział Piła, zatrzymali do kontroli zestaw należący do polskiego przewoźnika.

Składał się on z ciągnika siodłowego marki Scania, ciągnącego trzyosiową naczepę. Na naczepie znajdowała się koparka na gąsienicach, która przewożona była w ramach transportu na potrzeby własne.

scania-koparka-volvo

Dopuszczalny nacisk na oś napędową – 15 000 zł kary

Inspektorzy podejrzewali, że zespół pojazdów wraz z ładunkiem może przekraczać dopuszczalne normy wagowe. Faktycznie okazało się, że nacisk na pojedynczą oś napędową został przekroczony o 2600 kg. Co więcej, droga krajowa nr 10 w Pile jest drogą o maksymalnym dopuszczalnym nacisku na oś do 10 ton.

Niestety inspektorzy nie podzielili się bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi naruszeń – nie wiemy ile dokładnie ważył cały zestaw. Pojazd został skierowany na parking i zakazano mu dalszej jazdy z tym ładunkiem.

Za to naruszenie do odpowiedzialności pociągnięty zostanie przedsiębiorca, właściciel firmy przewożącej koparkę na potrzeby własne. Grozi mu kara w wysokości 15 000 zł. 

scania-koparka-volvo-2

scania-koparka-volvo-3

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress