Strona Główna » Nowości » Stawka minimalna w Niemczech nie obejmie Polaków? Wicepremier Morawiecki daje nadzieję
Man-TGX-18-560

Stawka minimalna w Niemczech nie obejmie Polaków? Wicepremier Morawiecki daje nadzieję

23/06/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Stawki minimalne we Francji czy w Niemczech to najnowszy projekt wymierzony w polskie firmy transportowe. Wicepremier Morawiecki mówi jednak, że nie będą one dotyczyły niektórych polskich kierowców.

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z wicekanclerzem Niemiec w sprawie płacy minimalnej na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów. Wprowadzenie tego typu obostrzeń to działanie wymierzone w tańszą, a często też lepszą konkurencję w postaci firm transportowych z Polski.

Po spotkaniu z Sigmarem Gabrielem, wicepremier Morawiecki mówił o tym, że godzinowa płaca minimalna nie obejmie tych Polaków, którzy przejeżdżają przez Niemcy, jadąc np. do Hiszpanii czy Francji.

Płaca minimalna dla kierowców w Niemczech

To dobra informacja, jednak nadal wszyscy kierowcy, których trasa kończy się w Niemczech, będą podlegali stawce minimalnej. Teoretycznie wydawać się może, że przez takie obostrzenia z rynku znikną te firmy transportowe, które zatrudniają kierowców na bardzo niskiej pensji, w niegodziwych warunkach.

W praktyce jednak ucierpią na tym również większe przedsiębiorstwa, które stracą na konkurencyjności w walce z firmami zza naszej zachodniej granicy.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress