Strona Główna » Nowości » Scania łączy się z Manem – VW Truck & Bus Holding
Man-TGX

Scania łączy się z Manem – VW Truck & Bus Holding

06/05/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Scania oraz Man łączą się w nową spółkę-córkę pod opieką koncernu Volkswagena. Firma nazywać się będzie Truck & Bus GmbH.

Koncern Volkswagena od kilku lat bardzo dużą część zysków inwestuje w rozwój. Po wykupieniu pakietu większościowego marki Scania, firma z Wolfsburga chce złączyć część operacji skandynawskiej Scanii z inną marką produkującą samochody ciężarowe, będącą w portfelu Niemców. Mowa oczywiście o Manie.

Volkswagen oficjalnie przedstawił plan drobnej restrukturyzacji części ciężarowej koncernu. Marki Scania oraz Man zostaną połączone w ramach nowej jednostki VW. Spółka-córka nosi nazwę Vokswagen Truck & Bus GmbH.

Volkswagen Truck & Bus GmbH

Głównym celem powstania tego podmiotu jest poprawa współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami. W firmie pojawiła się także nowa twarz, którą jest niejaki Andreas Renschler, pełniący wcześniej funkcję zarządcy Daimler Trucks.

Oczywiście taki mariaż firm nie oznacza jednak, że któraś z marek zniknie z rynku motoryzacyjnego. Wręcz przeciwnie, Volkswagen na pewno i tym razem wpompuje w tę część spółki mnóstwo gotówki, przez co już wkrótce obie marki poprawią swój zasięg na rynku i ugruntują pozycję pod skrzydłami niemieckiego giganta.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress