Strona Główna » Nowości » Remont autostrady A4 – od dzisiaj utrudnienia!
Autostrada-A4

Remont autostrady A4 – od dzisiaj utrudnienia!

01/06/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

W dniu dziecka, czyli dzisiaj rozpoczyna się remont najstarszych odcinków autostrady A4. Zobacz jakie utrudnienia spotkają kierowców na drodze, którą dziennie pokonuje nawet 100 000 pojazdów.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała, że 1 czerwca 2015 roku rozpocznie się planowany od dawna remont najstarszych odcinków autostrady A4. Całość prac podzielono na kolejne etapy żeby w jak najmniejszy sposób utrudniać ruch na drodze łączącej drodze docelowo przecinającej południową Polskę z zachodu na wschód.

Remont na A4 – gdzie utrudnienia?

Robotnicy będą pracowali na poszczególnych odcinkach przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a co za tym idzie prosi się kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności także po zmroku. Pierwsze dwa etapy remontu autostrady A4 przeprowadzane były w latach 2013-2014.

Czego możemy się spodziewać podróżując autostradą A4 w trakcie remontu?

Jako pierwszy pod młotek idzie odcinek w województwie opolskim między węzłami Przylesie, a Prądy. Tutaj remontowana będzie jezdnia w kierunku Katowic, a w związku z tym ruch będzie odbywał się tylko na jednej nitce, z prędkością maksymalną 80 km/h. Odcinki wyłączone z ruchu mają mierzyć około 10-12 km.

Remont na A4 – węzeł Przylesie wyłączony z ruchu

Przy okazji tego etapu prac zamknięte zostaną MOP Wierzbnik oraz MOP Rzędziwojowice. Czasowo przewiduje się także zamknięcie węzła Przylesie na okres 2-3 tygodni, jednak to dopiero przy ostatnim etapie prac na tym odcinku.

Remont na A4 będzie odbywał się także na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie drogowcy zajmą się fragmentem jezdni południowej pomiędzy Krakowem, a wspomnianym wcześniej węzłem Przylesie. Dodatkowo odświeżona zostanie również nawierzchnia na węźle Brzezimierz. W województwie dolnośląskim planowane rozpoczęcie prac przewidziano na 8 czerwca.

Odcinki autostrady A4 w województwie śląskim, które również przejdą remont to fragmenty w okolicach Rudy Śląskiej, a także węzły Batory, Bocheńskiego oraz Witosa. Nadal jednak trwa postępowanie przetargowe, które ma na celu wyłonić wykonawcę tych prac.

Na sam koniec województwo małopolskie, gdzie wiadomo już, że autostrada A4 przejdzie remont od wiaduktu w ciągu od ul. Kąpielowej w Krakowie, aż do węzła Kraków Wieliczka.

Szczegóły remontu autostrady A4 poznać można na stronie www.gddkia.gov.pl

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress