Strona Główna » Nowości » Posłowie chcą zniesienia tolerancji 10 km/h przekroczenia prędkości
Kontrola policyjna radar

Posłowie chcą zniesienia tolerancji 10 km/h przekroczenia prędkości

30/05/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Posłowie chcą usunąć przepis mówiący o tolerancji przekroczenia prędkości maksymalnej o 10 km/h. Teraz nawet za nieznaczne przekroczenie prędkości będzie można dostać mandat.

Jedną ze zmian w nowych projektach ustawy dotyczącej ruchu drogowego ma być całkowite zniesienie tolerancji przekroczenia prędkości maksymalnej. Zdaniem posłów przepis ten jest nadużywany przez kierowców.

Tolerancja prędkości maksymalnej – nowelizacja ustawy

Różnica prędkości maksymalnej wynosząca 10 km/h jest marginesem błędu kierowcy oraz kalibracji prędkościomierza i dzięki niemu, teoretycznie, za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 54 km/h, czyli niewielkie przekroczenie dopuszczalnej normy, na kierowcę nie może zostać nałożony mandat karny.
baner2
Zdaniem wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza kierowcy mają dzięki temu większe przyzwolenie na przekraczanie prędkości, a przez to mniejsze bezpieczeństwo.

Projekt ustawy jest już gotowy, podobnie zresztą jak zmiany dotyczące zniesienia prędkości maksymalnej 60 km/h w nocy w terenie zabudowanym. Obecnie trwają konsultacje dotyczące tego czy nie zostawić niewielkiego marginesu prędkości maksymalnej na poziomie 2-3 km/h.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress