Strona Główna » Nowości » Protest przewoźników transportowych – dzisiaj kolejny strajk!
Protest-polskich-przewoznikow

Protest przewoźników transportowych – dzisiaj kolejny strajk!

23/03/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kolejny dzień strajku przewoźników transportowych rozpocznie się pod hasłem “Chronimy miejsca pracy w naszych firmach”. W poniedziałek 23 marca protest rusza ponownie.

To już dzisiaj można się liczyć ze sporymi utrudnieniami na na drogach wielu polskich miast. Będzie to związane z protestem polskich przewoźników transportowych, którzy jasno postawili swoje postulaty.

Kierowcy oraz firmy przewozowe protestują przeciwko:

– Eliminowaniu ich z rynku europejskiego poprzez ustalanie stawek minimalnych na terenie Niemiec czy Francji

Nieuczciwej konkurencji prowadzonej przez rosyjskich kierowców

Braku zainteresowania ze strony rządu, który nie chroni ich interesu

Strajk potrwa w godzinach 10:00 – 18:00. W tym czasie spodziewać się można sporych utrudnień drogowych. Poniżej lista miejscowości, w których na drogę wyjadą kierowcy ciężarówek.

Kołbaskowo, Jędrzychowice, Gubin, Olszyna, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska, Łuków, Siedlce, Łosice, Koroszczyn, Choroszcz, Rzeszów, Bydgoszcz, Natolin, Sochaczew, Radom, Niepołomice, Ostrów Mazowiecka oraz Ostrołęka.

Głosy na temat samego strajku są mocno podzielone. Jedni kierowcy nie chcą strajkować ponieważ uważają, że nie będą protestować przeciwko samym sobie i jednocześnie wyższej stawce, która im się należy.

Inni z kolei sądzą, że wprowadzenie płacy minimalnej wiąże się z tym, że polskie firmy transportowe stracą zleceniodawców na rzecz przedsiębiorstw z Niemiec czy Francji, a co za tym idzie prędzej czy później kierowcy stracą pracę.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Protest-przewoznikow-polskich

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Stawka minimalna byłaby akceptowalna, gdyby wszystkie europejskie kraje lub chociaż te należące do UE ją ustaliły. Wtedy byłyby to równe szanse.

    Ja uważam, że Niemcy i Francja działają przeciwko polskim firmom transportowym chcąc ochronić własny biznes. Nie ma w tym nic złego, mają do tego prawo, bo przecież każdy ma prawo bronić interesu swojego państwa (bez skrajnego racjonalizmu oczywiście).

    Tak samo jednak polscy kierowcy i firmy transportowe mają jednak prawo protestować przeciwko temu rozwiązaniu. Jeżeli nie podniosą one stawki za przejazdy we Francji czy Niemczech, nie będzie groziło im bankructwo. Proste.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress