Strona Główna » Nowości » Poważne zmiany w przeglądach – koniec oszukiwania w stacjach diagnostycznych?
Badanie-techniczne-pojazdu

Poważne zmiany w przeglądach – koniec oszukiwania w stacjach diagnostycznych?

30/08/2016, Kategoria: Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

W przyszłym roku w życie mają wejść nowe, dużo bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące przeglądów okresowych. Co zmieni się podczas wizyty na stacji diagnostycznej?

Od kilku miesięcy zapowiadane są poważne zmiany w procedurze okresowego badania technicznego samochodu. Ustawodawca chce nałożyć dużo bardziej restrykcyjne regulacje oraz znacznie częstsze kontrole na stacje diagnostyczne, a tym samym pozbyć się z dróg niesprawnych technicznie pojazdów.

Nowe przepisy mają zostać wprowadzone od maja 2017 roku i wiadomo już na pewno, że na początek przeprowadzone zostaną dokładne kontrole stacji, pod kątem sprawności aparatury służącej do badania pojazdów.

Wyższe opłaty, koniec z nadużyciami i naklejki na samochodach – przegląd 2017

Diagności będą musieli zdawać egzamin, który przeprowadzany będzie przez Instytut Transportu Samochodowego, a po wszystkim obowiązkowo brać udział w warsztatach doszkalających. Teraz to już nie starosta, ale Transportowy Dozór Techniczny ma się zająć prowadzeniem kontroli, co ma ukrócić proceder podbijania przeglądów niesprawnych pojazdów.

Ceny samego badania technicznego także zostaną najprawdopodobniej podwyższone, a poza wbiciem przeglądu do dowodu rejestracyjnego, wszystkie przebadane samochody, będą najprawdopodobniej oznakowane dodatkową naklejką.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress