Strona Główna » Nowości » Polskie produkty rolno-spożywcze znowu w Rosji – Putin łagodzi warunki embarga
Scania R480 4x2 Topline chłodnia

Polskie produkty rolno-spożywcze znowu w Rosji – Putin łagodzi warunki embarga

06/06/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Rząd Federacji Rosyjskiej złagodził warunki embarga, które zostało nałożone na Polskę blisko 2 lata temu. Czy znowu będziemy mogli wysyłać nasze jabłka na wschód?

Trudna sytuacja we wschodniej części Ukrainy, obecność rosyjskich wojsk w tym obszarze i aneksja Krymu, to wszystko nie spodobało się “krajom zachodnim”. Unia Europejska nakładała na Rosję kolejne sankcje co zaowocowało drastycznym spadkiem wartości rubla.

Władimir Putin nie był jednak dłużny i również postanowił utrudnić życie “zachodowi” w swoim kraju. Polska dostała embargo na eksport produktów rolno-spożywczych. Pamiętacie akcję rozpowszechnioną w mediach społecznościowych, której celem było propagowanie jedzenia polskich jabłek?

Embargo Rosji – polskie ciężarówki ruszą na wschód?

Wygląda na to, że polski eksport znowu ma szansę rozwoju na wschód. Rząd Federacji Rosyjskiej złagodził warunki embarga, które nałożone zostało na Polskę 7 sierpnia 2014 roku.

Wycofano się ze stosowania embarga na produkty żywnościowe dla dzieci, wiec np. wołowinę, drób, a także suszone i świeże warzywa. Rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa ma opracować mechanizm importu tych produktów.

Najwyraźniej jednak nie jest to związane ze wzrostem sympatii w stronę Polski, a po prostu brakiem odpowiedniej jakości tego typu produktów w Rosji. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że dzięki załagodzeniu embarga już wkrótce polskie ciężarówki ruszą na wschód.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress