Strona Główna » Nowości » Policjanci z Torunia uratowali życie litewskiego kierowcy ciężarówki
Policja

Policjanci z Torunia uratowali życie litewskiego kierowcy ciężarówki

07/04/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Litewski kierowca ciężarówki kontaktował się z rodziną mówiąc, że bardzo źle się czuje. Potem kontakt się urwał. Toruńska policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy.

Do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wpłynął we wtorek komunikat od dyżurnego komisariatu w Mierzynie. Pracownik ambasady Litwy zwrócił się do policji o pomoc w odnalezieniu litewskiego kierowcy znajdującego się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

We wtorek ciągnik siodłowy Man z naczepą na litewskich tablicach rejestracyjnych przekroczył granicę w Kołbaskowie. Kierowca kilka godzin wcześniej kontaktował się ze swoją rodziną mówiąc, że bardzo źle się czuje, znajduje się w kabinie ciężarówki stojącej na parkingu. Chwilę później kontakt z mężczyzną całkowicie się urwał.

Poszukiwania Mana na litewskich numerach rejestracyjnych

Litewska rodzina skontaktowała się z ambasadą, która zgłosiła się do polskiej policji. Według informacji uzyskanych od właściciela firmy, dla której jeździł Litwin wynikało, że pojazd powinien znajdować się na drodze krajowej DK10 w okolicach Bydgoszczy.

Policja z Torunia rozpoczęła poszukiwania Mana na jednym z parkingów przy krajowej dziesiątce. Dwóch policjantów na motocyklach rozdzieliło się i samodzielnie przeszukiwało parkingi. Auto udało się odnaleźć na MOP-ie autostrady A1.

Zamknięty ciągnik siodłowy miał uchylone okna i opuszczone rolety nocne. Dyżurna wysłała funkcjonariuszy do pomocy, a po podniesieniu rolet dostrzeżono, że w kabinie znajduje się półprzytomny kierowca zakleszczony między siedzeniem, a kolumną kierownicy.

Z trudem udało się go wydostać i położyć na kanapę w kabinie. Kierowca miał problemy z mówieniem, na miejsce zostało skierowane pogotowie. Policjantom udało się zrozumieć, że kierowca bierze zastrzyki, więc najprawdopodobniej choruje na cukrzycę.

Jedna strona ciała kierowcy była całkowicie sparaliżowana, a ten uskarżał się na ból głowy. 57-latek został przetransportowany do jednego z toruńskich szpitali. Man na litewskich tablicach rejestracyjnych został przekazany właścicielowi firmy transportowej.

źródło: torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

fot. policja

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress