Strona Główna » Nowości » Okradanie ciężarówek w ruchu – rumuńscy złodzieje w stylu Szybkich i wściekłych
Kradzieze-ciezarowek

Okradanie ciężarówek w ruchu – rumuńscy złodzieje w stylu Szybkich i wściekłych

01/07/2015, Kategoria: Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

To nie film, to rzeczywistość i to wcale nie tylko na rumuńskich drogach. W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże ciężarówek w ruchu w stylu pierwszej części filmu Szybcy i wściekli.

W pierwszej części słynnej serii filmów Szybcy i wściekli, główni bohaterowie trudnili się napadami na samochody ciężarowe. Auta były okradane podczas jazdy w brawurowych scenach, gdzie ciężarówkę okrążały sportowe samochody. Okazuje się, że tego typu sytuacje coraz częściej zdarzają się w Europie.

Kradzieze-ciezarowek-2

Ponad rok temu Internet obiegła wiadomość o tym, że ze znajdującej się w ruchu ciężarówki na terenie Niemiec ukradziono łącznie ponad 150 urządzeń Apple. Były to głównie iPady i iPhony. Okazało się, że kierowca nie zauważył, gdy podczas jazdy złodzieje podjechali do naczepy od tyłu, wywiercili dziurę w drzwiach, weszli do środka i plądrowali pojazd.

Kilka dni temu DailyMail upublicznił zdjęcia samochodów, które przystosowane są do tego typu procederów. Auta służące do okradania ciężarówek to w tym przypadku biały dostawczak (najprawdopodobniej Fiat Ducato) oraz rodzinny van (prawdopodobnie Ford Galaxy). Oba pojazdy mają wycięte dziury w dachu, a z minivana dodatkowo wymontowano wszystkie siedzenia poza fotelem kierowcy i pasażera.

Na załączonym filmie dokładnie widać jak złodzieje (koledzy po fachu), działają w takich przypadkach. Van podjeżdża bardzo blisko za naczepę ciężarówki, a z dziury w dachu wysiada człowiek, którego zadaniem jest wycięcie otworu w tylnych drzwiach okradanego pojazdu. Najprawdopodobniej później wchodzi on do środka i do akcji wkracza dostawczak, do którego przez otwór w dachu wrzucane są kradzione przedmioty. Kiedy jest już po wszystkim van wraca po złodzieja.

Warto zwrócić uwagę na to, że kierowca nie wie podczas jazdy o kradzieży, a wszystko dzieje się przy prędkości około 90 km/h i najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii. Miejmy nadzieję, że tego typu karkołomne popisy nie staną się tak dużą plagą jak kradzieże paliwa na postojach.

Źródła: 40ton , DailyMail

Kradzieze-ciezarowek-3

Kradzieze-ciezarowek-4

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress