Strona Główna » Nowości » Nowy 2015 Mercedes Vito Van, Crew i Tourer – samochody dostawcze
Nowy 2015 Mercedes Vito Van Crew Tourer

Nowy 2015 Mercedes Vito Van, Crew i Tourer – samochody dostawcze

20/08/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Mercedes opublikował komplet informacji dotyczących nowej generacji modelu Vito, najgroźniejszego konkurenta Volkswagena Transportera i Opla Vivaro.

Średniej wielkości samochody dostawcze cieszą się ogromną popularnością. W przypadku transportu towarów do 3,5 tony DMC, w połączeniu z długą wersją nadwoziową i wyższą zabudową to często najbardziej optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

Nowy Mercedes Vito, którym pochwalił się producent ze Stuttgartu ma być autem, które poważnie zagrozi Oplowi Vivaro, Volkswagenowi Transporterowi czy Fordowi Transitowi Custom. Pod względem stylistycznym Vito prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, przemycając wizję stylistyczną współczesnych modeli Mercedesa.

Nowy 2015 Mercedes Vito samochód dostawczy

Uwagę zwraca na siebie bardzo duży przedni grill z wielką gwiazdą w centralnym punkcie. Do tego dochodzą zadarte reflektory przypominające delikatne kobiece oczy. We wnętrzu również można znaleźć sporo odwołań do języka stylistycznego samochodów osobowych z oferty Mercedesa. Okrągłe dysze nawiewów, trójramienna kierownica czy charakterystyczne boczki drzwiowe nawiązują do Klasy C czy Klasy S.

Nowy Mercedes Vito – wymiary, zabudowy i ładowność

Nowy Mercedes Vito oferowany będzie w trzech różnych wersjach nadwoziowych – jako dostawczy Van, samochód załogi czyli Crew oraz jako Vito Tourer, z w pełni przeszkloną kabiną służącą tylko do przewozu osób.

Do wyboru będą także trzy długości nadwozia – 4895 mm, 5140 mm oraz 5730 mm. Maksymalna wysokość nadwozia nowego Mercedesa Vito wynosi 1910 mm, przy czym przy zabudowie Van, auto jest w stanie przetransportować ładunek o masie dokładnie 1369 kg.

Nowy 2015 Mercedes Vito wnętrze samochodu dostawczego

Nowy Mercedes Vito – jednostki napędowe i wyposażenie

Standardowo Mercedes Vito wyposażony jest w napęd na tylną oś, a jako element wyposażenia dodatkowego, w wybranych wersjach silnikowych producent oferuje także napęd na cztery koła. Przygoda z jednostkami napędowymi nowego Vito rozpoczyna się od diesla o pojemności 1,6 l oferowanego w wersjach 109 CDI (88 KM) oraz 111 CDI (114 KM).
baner2
Dodatkowo w gamie silników pojawił się drugi czterocylindrowiec o pojemności 2,15 l oferowany w wariantach 114 CDI (136 KM), 116 CDI (163 KM) oraz 119 BlueTEC (190 KM). We wszystkich wersjach Nowy Mercedes Vito wyposażony jest standardowo w sześciobiegową manualną przekładnię, a w topowej 119 BlueTEC oferowany jest także siedmiobiegowy automat.

Nowy 2015 Mercedes Vito Tourer

Standardowo każdy Mercedes Vito wyposażony jest w hamulce tarczowe oraz system ESP. W zależności od wersji docelowo auto może mieć nawet osiem poduszek powietrznych. Ponadto standardowym elementem wyposażenia jest system Attention Assist, który monitoruje otoczenie pojazdu, a także Crosswind Assist niwelujący wahania nadwozia związane z podmuchami wiatru bocznego.

Nowy Mercedes Vito – galeria zdjęć

Nowy 2015 Mercedes Vito samochód dostawczy

 

Nowy 2015 Mercedes Vito Van Crew Tourer

 

Nowy 2015 Mercedes Vito powierzchnia ładunkowa

 

Nowy 2015 Mercedes Vito Van powierzchnia ładunkowa

 

Nowy 2015 Mercedes Vito Van powierzchnia ładunkowa

 

Nowy 2015 Mercedes Vito Van wnętrze

 

Nowy 2015 Mercedes Vito Tourer wnętrze

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress