Strona Główna » Nowości » Nowe Volvo FE Low Entry Cab 2015 – śmieciarka idealna
Volvo FE Low Entry Cab

Nowe Volvo FE Low Entry Cab 2015 – śmieciarka idealna

06/05/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Do gamy modelowej Volvo Trucks dołączyła nowa wersja samochodu ciężarowego Volvo FE z kabiną Low Entry Cab LEC.

Firma Volvo Trucks dołączyła do swojej oferty nową wersję ciężarówki Volvo FE wyposażoną w nową kabinę z niskim wejściem tzw. kabinę niskowejściową o nazwie Low Entry Cab, w skrócie LEC. Nowe Volvo FE Low Entry Cab zaprojektowane zostało z myślą o takich zastosowaniach jak wywóz odpadów czy miejski transport dystrybucyjny.

Volvo FE Low Entry Cab 2015 – transport dystrybucyjny

Niska kabina LEC zapewnia całkowicie płaską podłogę, nisko położone wejście oraz miejsca siedzące dla czterech osób, zapewniając tym samym dobrą widoczność wokół przedniej części pojazdu.

Nowe Volvo FE Low Entry Cab

Menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego Volvo Trucks podkreśla funkcjonalność nowego Volvo FE Low Entry Cab w transporcie dystrybucyjnym. Wygląd oraz konstrukcja współczesnych samochodów ciężarowych, w tym tego konkretnego modelu, podyktowany jest rosnącymi wymaganiami dotyczącymi transportu w obszarze miejskim.
baner2
Volvo szczyci się tym, że jest jedynym producentem samochodów ciężarowych, który oferuje śmieciarkę wyposażoną w niskowejściową kabinę oraz zautomatyzowaną skrzynię biegów będącą alternatywą dla automatycznej przekładni. Według Volvo skrzynia Volvo I-Shift zapewnia niższe zużycie paliwa, a dzięki swojej niskiej masie zwiększa ładowność ciężarówki.

Nowe Volvo FE Low Entry Cab

Volvo FE Low Entry Cab 2015 – kabina

Kabina Volvo FE Low Entry Cab bazuje na modelu Volvo FE najnowszej generacji. Podobnie jest z podwoziem, układem napędowym, elementami sterującymi czy stylistyką obu pojazdów. Elementem charakterystycznym nowego Volvo FE LEC jest niska, przelotowa kabina. Jej stopień wejścia znajduje się jedynie 530 mm nad jezdnią. Co więcej, dzięki tzw. funkcji przyklęku, wysokość tę można obniżyć jeszcze o 90 mm.

Drzwi wejściowe otwierają się pod kątem 90 stopni, a podłoga kabiny jest całkowicie płaska. W przeciwieństwie do siedzisk pasażerów, fotel kierowcy wysunięto do przodu, co w połączeniu z dużymi lustrami wstecznymi oraz rampowymi, a także możliwością zamontowania dodatkowych szyb  bocznych z tyłu, zapewnia kierowcy samochodu ciężarowego doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, eliminując jak najwięcej martwych punktów.

Nowe Volvo FE Low Entry Cab Kabina

Wspomniana wcześniej funkcja przyklęku aktywowana jest automatycznie po włączeniu hamulca postojowego, przez co możliwe jest szybkie i wygodne opuszczenie kabiny przez załogę. Możliwe jest także aktywowanie obniżania kabiny z poziomu przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej.

Volvo wyposażyło nowe FE Low Entry Cab w przyłącze pneumatyczne do pistoletu, dzięki czemu łatwiej usunąć kurz i zabrudzenia w kabinie. Za fotelem kierowcy znajduje się gniazdo elektryczne 24V, a dodatkowo przewidziano miejsce do zamontowania wyświetlacza kamery cofania.

Nowe Volvo FE Low Entry Cab

Volvo FE Low Entry Cab 2015 – dane techniczne

Kabina – wysokość wejścia 530 mm – 440 mm z funkcją przyklęku

Opony – 315/70 R 22.5

Konfiguracja osi – 4×2 lub 6×2

Silnik – Volvo D8K Euro 6 o mocach 250, 280 lub 320 KM

Skrzynia biegów – Volvo I-Shift lub automatyczna skrzynia Allison 

Nowe Volvo FE Low Entry Cab

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress