Strona Główna » Prawo » Nowe oznaczenia ciężarówek w Austrii
Nowe oznaczenia ciężarówek w Austrii

Nowe oznaczenia ciężarówek w Austrii

22/08/2014, Kategoria: Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Wraz z rozpoczęciem się 2015 roku każdy samochód ciężarowy oraz ciągnik siodłowy chcący poruszać się na wybranym obszarze Austrii, będzie musiał być wyposażony w specjalne oznaczenia.

Austriacy mają świra na punkcie ekologii. Tamtejszy rząd wprowadził nowe rozporządzenie, w ramach którego samochody ciężarowe poruszające się po drodze do lub na terenie Wiednia oraz przez część Dolnej Austrii, będą musiały być wyposażone w specjalne plakietki symbolizujące normy emisji spalin.

Normy emisji spalin w Austrii – plakietki

Rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska dotyczą nie tylko samochodów ciężarowych oraz pojazdów przegubowych w Wiedniu, ale także osobówek. Już od 1 lipca 2014 roku nie wolno tam poruszać się pojazdom ciężarowym oraz ciągnikom siodłowym o standardzie norm emisji spalin Euro 0 lub Euro 1, a począwszy od 1 stycznia 2016 roku dla ciężarówek spełniających normy Euro 2.
baner2
Wszystkie pozostałe pojazdy tej klasy, nawet jeśli ich dopuszczalna masa całkowita wynosi mniej niż 3,5 tony DMC, począwszy od 1 stycznia 2015 będą wyposażone w specjalne plakietki. Mowa więc o wszystkich ciężarówkach spełniających wymogi od Euro 2 do Euro 6.

Oznaczenie plakietkami dotyczy jedynie wybranych pojazdów kategorii N, mowa o ciężarówkach i pojazdach przegubowych, z wyłączeniem wszystkich maszyn samobieżnych itp. Wzory plakietek znaleźć można w zdjęciu powyżej.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu i restrykcyjnym podejściu Austriaków do emisji spalin? Czy nas w Polsce czeka to samo?

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Szaleni Austriacy. Swoją drogą dbałość o środowisko to coś na co stać najbogatsze kraje – podwyższanie sobie standardów w imię idei z troską o młodsze pokolenia.

    Kiedyś w Polsce też tak będzie, zobaczycie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress