Strona Główna » ITD i GITD » Norwegowie skonfiskowali Volvo FH Euro 6 za machlojki z tacho
Volvo-FH-Euro6

Norwegowie skonfiskowali Volvo FH Euro 6 za machlojki z tacho

29/04/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Konfiskata Volvo FH Euro 6, dotkliwa kara finansowa i dwuletni zakaz wstępu do Norwegii dla kierowcy. Tak w Skandynawii kara się za machlojki z tacho.

Norwegia to bardzo dziwne państwo. Tamtejsze najniższe wynagrodzenie krajowe jest w przeliczeniu na złotówki marzeniem pensji managerów i dyrektorów w Polsce. Niemal nikt nie kradnie samochodów, wszyscy przestrzegają ograniczeń prędkości, a mandaty drogowe są bardzo surowe, o czym przekonał się pewien litewski przewoźnik.

Do kontroli zatrzymano nowe Volvo FH należące do litewskiej formy. Kiedy przystąpiono do kontroli urządzeń mierzących czas pracy kierowcy okazało się, że kierowca korzystał z bardzo sprytnego wyłącznika tachografu, który zamontował mu właściciel firmy. Wyłącznik rejestrował odpoczynek w czasie, kiedy pojazd nadal się poruszał, jednocześnie nie wykazując żadnych błędów w komputerze.

Norwegowie byli bardzo zdziwieni tak profesjonalnym oszustwem i w związku z tym nałożyli na kierowce mandat w wysokości 12 000 koron norweskich, czyli około 5600 zł. To jednak nie wszystko. Dodatkowo na kierowcę nałożony został zakaz przebywania na terytorium Norwegii przez najbliższe dwa lata.

Z przewoźnikiem postąpiono nieco bardziej brutalnie. W przeliczeniu na złotówki zapłaci ona około 23 000 zł kar, a także będzie musiała spłacić leasing za Volvo FH Euro 6, które tak jak stoi zostanie zarekwirowane przez rząd Norwegii. Łatwo więc obliczyć, że koszty tego “mandatu” wyniosą łącznie w granicach 200-300 tysięcy złotych.

Źródło: 40ton.net

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress