Strona Główna » Nowości » Norwegia wprowadza płacę minimalną dla kierowców – 18 euro za godzinę!
Scania-Norway

Norwegia wprowadza płacę minimalną dla kierowców – 18 euro za godzinę!

16/06/2015, Kategoria: Nowości, Przepisy Autor: Bartosz Pokrzywiński

Norwegia jest trzecim krajem, który dołączył do Francji i Niemiec wprowadzając płacę minimalną. Od 1 lipca tego roku kierowcy będą musieli zarabiać tam minimalnie 18 euro za godzinę.

Nie trzeba kończyć ekonomii czy europeistyki żeby odkryć, że Norwegia to najbardziej opłacalny zarobkowo kraj starego kontynentu. To też jednocześnie jeden z najbardziej socjalistycznych, w formie troski o obywateli, rządów.

Doskonałym przykładem tego jest ciche wprowadzenie płacy minimalnej w czasach, kiedy polscy przedsiębiorcy walczą z Francją i Niemcami, Norwegia postanowiła dołączyć do frontu i stanąć po stronie swoich obywateli i własnych firm. Ustanowiono płacę minimalną, która będzie obowiązywała od 1 lipca 2015 roku.

Kierowca ciężarówki w Norwegii – minimum 18 euro za godzinę!

Kierowca zawodowy na terenie Norwegii będzie musiał zarabiać nie mniej niż 158,32 NOK na godzinę, czyli około 18 euro. W przeliczeniu na złotówki jest to blisko 80 zł, a licząc to jako zwykły etat (x160 godzin), wychodzi pensja blisko 13 000 zł.

Oczywiście poza pensją kierowcy przysługiwać będzie dieta, także zgodna z norweskimi składkami. Czekamy na bardziej szczegółowe informacje, ale łatwo się domyślić, że ucierpią na tym polscy przedsiębiorcy.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress