Strona Główna » ITD i GITD » Mercedes Sprinter przeładowany o 713% – kolejny rekordzista!
Przeładowany samochód dostawczy Mercedes Sprinter WITD Radom

Mercedes Sprinter przeładowany o 713% – kolejny rekordzista!

07/04/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Przeładowania samochodów dostawczych to prawdziwa plaga. Mercedes Sprinter zatrzymany przez inspektorów WITD z Radomia wiózł ponad siedem razy tyle ładunku ile powinien.

Inspekcja Transportu Drogowego regularnie publikuje biuletyny informując o przeprowadzonych kontrolach i najciekawszych przypadkach naruszeń przepisów transportowych. Kilka razy w tygodniu informacje te dotyczą przeładowanych dostawczaków, zarejestrowanych jako pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Tym razem informację podał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu, którego inspektorzy prowadzili niedawno kontrole na drodze krajowej DK7. W działaniach uwzględniono badanie masy pojazdów, wykorzystując do tego także wagę preselekcyjną.

Mercedes Sprinter WITD Radom - ładunek

Przeładowany Mercedes Sprinter – 8100 kg

Jednym z zatrzymanych przez inspektorów pojazdów był pomarańczowy Mercedes Sprinter z podwójną kabiną i skrzynią załadowczą. Patrząc na zmniejszony prześwit auta można gołym okiem poznać, że albo jest coś nie tak z zawieszeniem, albo samochód jest mocno przeładowany.

Po zważeniu okazało się, że Mercedes Sprinter zarejestrowany do 3,5 tony DMC waży aż 8100 kg. Maksymalną ładowność auta określono na 750 kg, a auto przewoziło ładunek o masie 5350 kg, co oznacza przeładowanie o dokładnie 713%!

Oczywiście kierowca został ukarany mandatem karnym, a autu zakazano dalszej jazdy ze względu na przeładowanie. To jednak nie wszystko. Z uwagi na zły stan techniczny kierowcy zabrano także dowód rejestracyjny.

źródło: WITD Radom

Przeładowany Mercedes Sprinter WITD Radom

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress