Strona Główna » Ciężarówki » Man TGX – XL, XLX czy XXL?
Man TGX samochód ciężarowy ciągnik i naczepa

Man TGX – XL, XLX czy XXL?

13/05/2014, Kategoria: Ciężarówki Autor: Bartosz Pokrzywiński

Man TGX to seria pojazdów dalekobieżnych niemieckiego producenta samochodów ciężarowych. Przyglądamy się gamie kabin mających zapewnić kierowcy maksymalny komfort podczas pokonywania długich tras.

Samochód ciężarowy Man TGX powstał z myślą o pokonywaniu ogromnych odległości. To właśnie tą ciężarówką niemiecki producent chce przyciągnąć do siebie firmy transportowe przewożące ładunki przez kilka krajów. Ciężarówka do transportu dalekobieżnego to taka, w której kierowca mieszka nawet przez kilkanaście dni, zabierając ze sobą wystarczającą ilość bagażu, odzieży czy nawet żywności potrzebną do życia przez ten okres.
baner2
Ogromne znaczenie ma w tym wypadku komfort podróżowania podczas długich autostradowych tras. Samochód ciężarowy Man TGX oferowany jest w trzech wariantach kabinowych jako XL, XLX oraz XXL.

Man TGX XL – wymiary

Man TGX XL samochód ciężarowy

Kabina XL to najmniejszy możliwy wariant Mana TGX. Niewielkie wymiary zewnętrzne tej kabiny zapewniają lepszą aerodynamikę, a przez to zmniejszone zużycie paliwa. Niemiecki producent nadal podkreśla jednak, że kabina XL oferuje wystarczającą ilość miejsca we wnętrzu dzięki szerokości kabiny 2440 mm.

Na wyposażeniu kabiny XL Mana TGX znajduje się tylko jedna leżanka, a dzięki obniżonemu tunelowi silnika kierowca ma do niej łatwiejszy dostęp. Wersja ta ma jednak zalety, które docenią także przedsiębiorcy.

Poza lepszą aerodynamiką kabina ta jest lżejsza od swoich większych wersji, co oznacza większą ładowność samochodu ciężarowego. Ponadto niższa kabina XL umożliwia montaż nadbudowy kabiny, czyli np. agregatu chłodniczego lub dźwigu w przypadku ciężarówki wyposażonej w HDS.

Man TGX XL wymiary kabiny

Szerokość kabiny – 2440 mm

Długość kabiny – 2280 mm

Wysokość kabiny – 1660 mm

Wysokość wewnątrz kabiny – 1540 mm

Szerokość leżanki – 790 mm

Długość leżanki – 2200 mm

Man TGX XLX – wymiary

Man TGX XLX samochód ciężarowy

Kabina XLX samochodu ciężarowego Man TGX jest najbardziej optymalnie dopasowana do segmentu flotowego, perfekcyjnie nadając się do ruchu dalekobieżnego. Zapewnia ona przestronne wnętrze kierowcy oraz masę praktycznych schowków.

Standardowo kabina XLX wyposażona jest w jedną leżankę, jednak na liście wyposażenia dodatkowego znajduje się także drugie łóżko, przez co Man TGX już z kabiną XLX może służyć jako ciężarówka podwójnej obsady kierowców.

Man TGX XLX ucieszy także przedsiębiorców. Ciężarówka z tą kabiną nadaje się do wszystkich rodzajów naczep, oferuje kierowcy większy komfort podczas długich tras, a jednocześnie jest mniejsza, tańsza i bardziej ekonomiczna ze względu na masę oraz opór powietrza, w stosunku do kabiny XXL. Co więcej, Man TGX XLX jest także wersją, którą najłatwiej odsprzedać na rynku wtórnym.

Man TGX XLX kabina samochodu ciężarowego

Szerokość kabiny – 2440 mm

Długość kabiny – 2280 mm

Wysokość kabiny – 1940 mm

Wysokość wewnątrz kabiny – 1820 mm

Szerokość leżanki – 790 mm

Długość leżanki – 2200 mm

Man TGX XXL – wymiary

Man TGX XXL samochód ciężarowy

Topowa wersja Mana TGX z kabiną XXL powstała z myślą o tych kierowcach, którzy pokonują bardzo długie trasy i zawsze chcą czuć pełen komfort. Ogromne rozmiary kabiny XXL, dwie leżanki oraz wszechstronne schowki gwarantują maksymalną swobodę ruchu i możliwość zapakowania wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy.

Jako idealne rozwiązanie dla transportu dalekobieżnego, Man TGX XXL świetnie nadaje się do transportu towarów przez dwóch kierowców w ramach podwójnej obsady. Większa przednia szyba gwarantuje jasne, dobrze oświetlone światłem dziennym wnętrze.

Dla przedsiębiorców Man TGX XXL to nie tylko prestiż z posiadania w swojej flocie topowej wersji ciężarówek, ale także motywacja dla kierowców, którzy czują się docenieni przez swoich pracodawców.

Man TGX XXL Kabina

Szerokość kabiny – 2440 mm

Długość kabiny – 2280 mm

Wysokość kabiny – 2150 mm

Wysokość wewnątrz kabiny – 2030 mm

Szerokość leżanki – 790 mm

Długość leżanki – 2200 mm

Man TGX XXL kabina highline

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Katarzyna Kotek

    Trochę nie bardzo z tym docenieniem kierowców. Konstrukcja kabina XXL mogłaby przy odrobinie staranności, dużo bardziej komfortowa. Pomimo ewidentnej przestronności rażą mankamenty: http://blog.getruck.pl/man-tgx-kabina-xxl/

  • Di Mo

    Dziękuję za takie docenienie.. Jeżdżę aktualną wersją MAN-a XXL – już z wysuwaną lodówką,jednakże nadal spożywanie posiłków odbywa się na wysuniętej lodówce siedząc bokiem na siedz.pasażera.. I tak przez parę tyg – bo przecież jest to auto do przewozów dalekodystansowych.. Ogromna szyba nie ma zalet,jedynie wady – latem bardzo nagrzewa wnętrze. Podobno w nowym modelu ma jej już nie być. Plusem tego MAN-a jest b.skuteczny retarder i aktywny tempomat.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress