Strona Główna » Nowości » MAN TGE – już wkrótce premiera lekkiego dostawczaka
Man-VW G90

MAN TGE – już wkrótce premiera lekkiego dostawczaka

12/02/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Wszystko idzie zgodnie z planem i już wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model marki Man. Tym razem będzie do nie ciężarówka, a lekki dostawczak, MAN TGE.

W listopadzie 2015 roku MAN Truck & Bus poinformował oficjalnie media, że już niedługo do oferty tego producenta samochodów ciężarowych i autobusów dołączy zupełnie nowy model. Tym razem będzie to jednak pojazd dostawczy.

Dzięki temu zabiegowi Man będzie chciał poszerzyć ofertę samochodów użytkowych oferując zakres dopuszczalnej masy całkowitej od 3 do 44 ton. Nowy MAN TGE, bo tak będzie nazywało się to auto, ma być składany w zakładach należących do koncernu Volkswagena, mieszczących się we Wrześni.

2017-VW-Crafter

Nowy MAN TGE – bliźniak VW Craftera

Tak naprawdę MAN TGE będzie bazował na nowej generacji Volkswagena Craftera, którego premiera przewidziana jest na ten sam czas, czyli najprawdopodobniej początek 2017 roku. Z kolei we wrześniu tego roku model TGE zostanie zaprezentowany na targach IAA w Hanowerze.

Brat bliźniak Craftera został przyłapany już kilka razy na zdjęciach szpiegowskich. Mało prawdopodobne jest, że oba modele będą się od siebie w jakimś znacznym stopniu różniły. Wszystko powinno się ograniczyć do atrapy chłodnicy, zmienionego logo czy kierownicy.

MAN TGX – XL, XLX czy XXL?

W przypadku różnic technicznych będą to najprawdopodobniej niewielkie detale. Nie wiadomo jeszcze jak będzie z ceną. MAN deklaruje, że w przypadku nowego modelu TGE sprawdzony i profesjonalny serwis ciężarówek oraz szeroki zakres usług wyznaczą nowe standardy w segmencie samochodów dostawczych.

Poza klasycznym nadwoziem typu furgon, które najprawdopodobniej oferowane będzie w trzech długościach oraz kilku wariantach wysokościowych, do dyspozycji będą także odmiany z pojedynczą i podwójną kabiną i zabudową pickup czy same nadwozia. Man będzie ponadto oferował zabudowy dla pojazdów budowlanych, komunalnych czy pożarniczych.

Man-VW G90

MAN-VW G90 – duch przeszłości

Warto pamiętać, że już przed laty MAN i Volkswagen współpracowali przy tworzeniu innego samochodu dostawczego, którego dopuszczalna masa całkowita w wybranych wersjach nie przekraczała 3,5 tony. Mowa o Volkswagenie LT I generacji, produkowanym w Hanowerze przez 20 lat w okresie od 1975 do 1995 roku.

Dziadek Craftera oferowany był także w wersji z logo MAN, występując w ofercie jako model MAN-Volkswagen G90. Produkcja tych aut prowadzona była w latach 1977 – 1993. Tak naprawdę MAN G90 był po prostu cięższą wersją Volkswagena LT i w tym przypadku delikatne zmiany konstrukcyjne pozwoliły zwiększyć dopuszczalną masę całkowitą powyżej 3,5 tony, a co za tym idzie, w odróżnieniu od nowego TGE, była to pełnoprawna ciężarówka.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress