Strona Główna » Nowości » Kradzież na konia trojańskiego – policja ostrzega!
Volvo FH12 samochód ciężarowy

Kradzież na konia trojańskiego – policja ostrzega!

03/03/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Europejski Urząd Policji ostrzega kierowców samochodów ciężarowych, zwłaszcza tych jeżdżących do Hiszpanii, przed plagą nowych kradzieży.

Europol, czyli Europejski Urząd Policyjny wydał oficjalne ostrzeżenie dla kierowców samochodów ciężarowych. Bardzo popularny ostatnio jest system kradzieży na konia trojańskiego. Na czym on polega?
baner2

Złodzieje chowają się w drewnianej skrzyni oznaczonej jako “Fraglie”, czyli materiały kruche, na terenie miejsca załadunku samochodu. Skrzynia ładowana jest na naczepę samochodu ciężarowego, a po pewnym czasie podczas jazdy wychodzą z niej złodzieje.

Za pośrednictwem nadajnika GPS zlokalizowanego w telefonie komórkowym podają oni wspólnikom swoją aktualną pozycję, jednocześnie plądrując samochód ciężarowy wewnątrz. Później wspólnicy symulują wypadek samochodowy lub po prostu blokują drogę kierowcy, umożliwiając złodziejom ucieczkę z naczepy samochodu ciężarowego.

Inicjatorem ostrzeżenia kierowców przez Europol była hiszpańska policja, która spotyka się z tego typu kradzieżami. Przygotowano nawet film obrazujący sposób działania złodziei.

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress