Strona Główna » ITD i GITD » Zdemolował radiowóz ITD, pobił inspektora i zjadł kartę kierowcy!
Kierowca podczas kontroli zdemolował radiowóz i pogryzł kartę kierowcy

Zdemolował radiowóz ITD, pobił inspektora i zjadł kartę kierowcy!

11/03/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Podczas kontroli samochodu ciężarowego doszło do napadu na inspektorów. Kierowca ciężarówki zdemolował radiowóz i zjadł kartę kierowcy.

10 marca inspektorzy wodzisławskiego oddziału WITD Katowice zatrzymali na autostradzie A1 samochód ciężarowy. Standardowa kontrola auta, które było prowadzone przez Białorusina.

Inspektorzy pobrali wszystkie niezbędne do kontroli dokumenty i zestawili dane z informacjami zawartymi w paszporcie kierowcy z Białorusi. Okazało się, że posługiwał się on kartą kierowcy do tachografu cyfrowego, która należała do jego brata.

Podczas kontroli kierowca ciężarówki zjadł kartę kierowcy

Prowadzący próbował ukryć przekłamanie czasu jazdy. Po tym, kiedy wyszło to na jaw, kierowca pokazał inspektorom drugą kartę, a po poinformowaniu go o karze za to wykroczenie wpadł w szał.

Napad na inspektora, zdemolowany radiowóz i zjedzona karta kierowcy

Rzucił się na biurko w radiowozie ITD, połamał kartę i włożył ją sobie do ust. Inspektor próbował uniemożliwić zniszczenie dokumentu, za co został zaatakowany przez Białorusina, w wyniku czego doznał obrażeń głowy.

Zdemolowany radiowóz WITD

Kierowca został obezwładniony i przekazany policji. Niezbędne było także wezwanie karetki pogotowia, bowiem po zjedzeniu karty krztusił się i krwawił z ust. Zespół pogotowia stwierdził, że u kierowcy doszło do ran śluzówki jamy ustnej.

Obecnie Białorusin został zatrzymany i teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Naruszenie nietykalności funkcjonariusza podczas pełnienia jego obowiązków, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za niszczenie dokumentów z kolei kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo będzie on musiał ponieść koszty zdemolowania radiowozu oraz uszkodzonego laptopa ITD.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress