Strona Główna » ITD i GITD » Jak wysoka kara grozi za brak karty do tachografu cyfrowego?
WITD-Gdańsk

Jak wysoka kara grozi za brak karty do tachografu cyfrowego?

13/06/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożące artykuły spożywcze. Kierowca nie miał karty do tachografu cyfrowego, jak wysoka grozi mu kara?

Za każdym razem podczas zatrzymywania samochodu ciężarowego do kontroli przez WITD, sprawdzany jest czas pracy kierowcy. To właśnie tutaj najczęściej dochodzi do nadużyć i to chyba najczęściej właśnie za te wykroczenia kierowcy są karani przez inspektorów.

Podczas wykonywania standardowych czynności kontrolnych na autostradzie A1 w Rusocinie, inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali zestaw z naczepą, przewożący produkty spożywcze.

Brak karty w tachografie – kara wobec kierowcy

Przedsiębiorca woził produkty do jednego z gdańskich supermarketów i jak się okazało, od 19 maja całkowicie nie rejestrował czasu pracy kierowcy. W praktyce, ciężarówka jeździła bez karty do tachografu cyfrowego.

Kontrola wykazała też, że kierowca, jak łatwo się było domyślić, rażąco naruszał przepisy czasu pracy oraz jazdy. W związku z tym oraz brakiem karty, wszczęto wobec niego postępowanie zagrożone karą maksymalną w wysokości 10 000 zł.

źródło: WITD Gdańsk

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress