Strona Główna » ITD i GITD » Iveco Daily ośmiokrotnie przeładowane!
Iveco-Daily-Przeładowane

Iveco Daily ośmiokrotnie przeładowane!

06/04/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Dawno nie mieliśmy takiego przypadku. Ośmiokrotnie przeładowane Iveco Daily zostało zatrzymane inspektorów z WITD Białystok.

Przeładowania samochodów dostawczych zarejestrowanych do 3,5 tony DMC to jedno z najczęstszych naruszeń w transporcie, ujawnianych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Tym razem jednak kierowca dostawczego Iveco Daily zaskoczył wszystkich. Z pozoru zwykła furgonetka przewożąca piwo, ale w praktyce masa rzeczywista auta kompletnie nie pasowała do danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym.

Iveco Daily – dopuszczalna masa całkowita

Iveco zarejestrowane było jako dostawczak o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony DMC, przy czym dopuszczalna ładowność wynosiła 590 kg. Po zważeniu auta okazało się, że jego masa rzeczywista wynosi 8200 kg. W praktyce więc pojazd był ośmiokrotnie przeładowany.

Iveco-Daily-Przeładowane-2

To jednak nie wszystko. Kontrole prowadzono w miejscowości Świdry na drodze krajowej nr 61 i chwile po ukaraniu tego kierowcy mandatem karnym w wysokości 500 zł, zatrzymano jeszcze dwa busy. Oba zarejestrowane były do 3,5 tony DMC, pierwszy z nich ważył 7, a drugi 5 ton.

Mandat dla pierwszego kierowcy również wynosił 500 zł, drugi (5 ton masy rzeczywistej), zapłaci tylko 300 zł. Ze względu na to, że ładunku nie dało się przełożyć do innych aut, wszystkie zatrzymane pojazdy zostały skierowane na parking strzeżony.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress