Strona Główna » ITD i GITD » Iveco Daily przeładowane o 5,2 tony – rekord głupoty
Rekordowo przeładowany samochód dostawczy Iveco Daily

Iveco Daily przeładowane o 5,2 tony – rekord głupoty

10/03/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Samochód dostawczy przeładowany o grubo ponad 150% swojej dopuszczalnej masy całkowitej? Poznajcie kierowcę Iveco Daily, nowego rekordzistę.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z oddziału w Lesznie, podczas prowadzenia czynności służbowych na drodze krajowej nr 32, zatrzymali do kontroli Iveco Daily, korzystając z wagi preselekcyjnej w miejscowości Granowo.

System preselekcyjny wykazał, że być może jest to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 tony i według wstępnych pomiarów preselekcyjnych, mógł on być przeładowany.

Przeciążenie zawieszenia i kół samochodu dostawczego Iveco Daily

Iveco Daily – 8700 kg rzeczywistej masy własnej

Okazało się jednak, że Iveco Daily zarejestrowane jest jako samochód dostawczy z dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 3,5 tony. Po dokonaniu dokładnych pomiarów stwierdzono, że pojazd waży dokładnie 8,7 tony, czyli jego masa została przekroczona o rekordowe 5200 kg.

Iveco przewoziło artykuły spożywcze z Zielonej Góry do Poznania, jednak patrząc na stan zawieszenia czy przeciążenie kół auta, łatwo wyobrazić sobie jak ogromne zagrożenie sprawiało one na drodze.

Ładunek Iveco Daily o masie całkowitej 8,7 kg

Teraz najciekawsze – za tak gigantyczne przeładowanie i stwarzanie niebezpieczeństwa, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i nakazano mu natychmiastowe rozładowanie nadmiaru towaru. Rekordowo wysokie przeładowanie i rekordowo niska kara?

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress