Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: ucieczka do lasu
Inspekcja Transportu Drogowego kontrola pojazdu Scania

Inspekcja Transportu Drogowego: ucieczka do lasu

03/03/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kilka dni temu podczas prowadzenia czynności służbowych inspektorzy dolnośląskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego spotkali się z bardzo nietypowym przypadkiem ucieczki.

Rzadko zdarza się tak żeby ktoś starał się uciec Inspekcji Transportu Drogowego samochodem ciężarowym podczas zatrzymania do kontroli pojazdu. Kilka dni temu podczas kontroli kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w miejscowości Jeleniów przy drodze krajowej nr 8 doszło do ucieczki.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Kierowca zestawu samochód ciężarowy Scania z naczepą nie zatrzymał się do kontroli inspektorów, którzy udali się za nim w pościg. Po kilku kilometrach udało się znaleźć pojazd ukryty na leśnej drodze w pobliżu DK8.

baner2

Samochód ciężarowy był opuszczony, jednak w tym samym czasie udało się zatrzymać drugi, bardzo podobny zestaw, który należał do tego samego przewoźnika. Okazało się, że kierowca tego drugiego pojazdu wykonywał przewóz drogowy z Austrii do Polski, wykorzystując kartę innego kierowcy.

Kierowcy uciekający do lasu bardzo szybko powrócili do pojazdu i pokazali dokumenty i karty kierowców. W tym przypadku także wykryto nieprawidłowości w zakresie wykorzystywania kart kierowcy. W efekcie ukarano trzech kierowców na łączną kwotę 6000 zł oraz wszczęto postępowanie administracyjne na łączną kwotę 20 000 zł.

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress