Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: pijany bez prawa jazdy
Inspekcja Transportu Drogowego Kontrola Pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego: pijany bez prawa jazdy

27/03/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego regularnie upublicznia informacje dotyczące najbardziej zaskakujących kontroli ciężarówek. Ten kierowca wykazał się jednak rekordowym brakiem odpowiedzialności.

W ostatnim czasie tak wiele mówi się na temat zaostrzenia przepisów dotyczących karalności kierowców. Okazuje się, że nie wszyscy rozumieją dlaczego jazda pod wpływem alkoholu jest czymś absolutnie niedopuszczalnym.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli niebieskiego Dafa XF należącego do polskiego przewoźnika. Podczas kontroli pojazdu inspektorzy poczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu, więc od razu sięgnęli po alkomat.
baner2
Kierowca miał 0,36 mg/l w wydychanym powietrzu, a kiedy po 10 minutach powtórzono badania, stężenie alkoholu zmniejszyło się do 0,35 mg/l. Okazało się też, że prowadzący pojazd nie ma przy sobie prawa jazdy, ponieważ to zostało mu wcześniej zabrane, właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mało tego, ciągnik siodłowy i naczepa nie miały ważnego badania technicznego, wobec tego inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i skierowali zestaw na parking strzeżony. Szczyt braku odpowiedzialności.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    To naprawdę jest już przegięcie!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress