Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: niedokręcone koła
Inspekcja Transportu Drogowego Kontrola Pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego: niedokręcone koła

11/03/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie podczas przeprowadzania rutynowej kontroli samochodu ciężarowego odkryła rażące uszkodzenie pojazdu.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Inspektorzy Transportu Drogowego oddziału WITD w Olsztynie przeprowadzili rutynową kontrolę ciężarówki należącej do zagranicznego przewoźnika. Była to autolaweta, którą wytypowano do kontroli ze względu na głośną pracę kół podczas jazdy oraz bardzo niewielką prędkość, z którą poruszało się auto.

baner2
Pojazd zatrzymano do kontroli i podczas oględzin stanu technicznego stwierdzono, że felgi trzech kół naczepy, pomimo obecności śrub, dokręcone były jedynie kilkoma nakrętkami. Doskonale widać to na zdjęciu dostarczonym przez Inspekcję Transportu Drogowego.

To jednak nie wszystko. Szpile mocujące koła do piast były uszkodzone, podobnie zresztą jak otwory mocujące koła, przez co ich średnica była o wiele większa. Na lawecie przewożonych było 9 pojazdów, a inspektorzy WITD podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego ciężarówki. Ponadto na kierowcę został nałożony mandat za prowadzenie pojazdu stwarzającego zagrożenie.

 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress