Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego nie zostanie zlikwidowana
Inspekcja-Transportu-Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego nie zostanie zlikwidowana

19/01/2016, Kategoria: ITD i GITD, Nowości, Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Minister infrastruktury i budownictwa podjął decyzję w sprawie Inspekcji Transportu Drogowego. Wiadomo już oficjalnie, że ITD nie zostanie zlikwidowane.

Wraz z końcem 2015 roku i rozpoczęciem kadencji nowego rządu pojawiły się głosy mówiące o tym, że Inspekcja Transportu Drogowego ma zostać zlikwidowana. Sprzęt, kompetencje oraz pracownicy ITD mieli zasilić szeregi policji i nadal kontrolować transport.

Ideą tego postanowienia było nadanie inspektorom większej swobody pracy, ale także częstsze przeprowadzanie kontroli w godzinach popołudniowych, wieczornych czy nawet w nocy. Okazuje się jednak, że Andrzej Adamczyk pełniący funkcję ministra infrastruktury i budownictwa złożył deklarację mówiącą o tym, że Inspekcja Transportu Drogowego nie zostanie zlikwidowana.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrole autokarów

W okresie ferii zimowych inspektorzy poza samochodami ciężarowymi zajmują się także kontrolowaniem autokarów wiozących dzieci. Co ciekawe, tylko w 2015 roku sprawdzono niemal tysiąc takich autokarów i blisko stu kierowców obciążonych zostało mandatami.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej decyzji ministra? Czy to dobrze, że Inspekcja Transportu Drogowego nie zostanie wchłonięta przez policję?

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress