Strona Główna » Nowości » Inspekcja Transportu Drogowego: magnes na skrzyni biegów
Inspekcja Transportu Drogowego Kontrola Pojazdu

Inspekcja Transportu Drogowego: magnes na skrzyni biegów

17/03/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Zamontowanie magnesu neodymowego w odpowiednim miejscu może pomóc kierowcy samochodu ciężarowego oszukać tachograf. Z takim przypadkiem spotkali się przedstawicie Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli pojazdu.

Kilka dni temu w Gdańsku inspektorzy tamtejszego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy należący do polskiego przewoźnika.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Jak to zwykle w przypadku kontroli inspektorzy ITD sprawdzają czas pracy kierowcy na podstawie danych rejestrowanych przez tachograf. Samochód ciężarowy wyposażony był w tachograf cyfrowy i po sporządzeniu wydruku z karty kierowcy okazało się, że urządzenie rejestruje odpoczynek w czasie, kiedy pojazd jest w ruchu.
baner2

Kierowca samochodu ciężarowego przyznał się do korzystania z magnesu przyłożonego do impulsatora skrzyni biegów, przez który rejestrowany był odpoczynek w momencie, gdy pojazd znajdował się w ruchu.

Za fałszowanie czasu pracy kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i obowiązkowo musiał udać się na wymagany odpoczynek.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress