Strona Główna » ITD i GITD » Inspekcja Transportu Drogowego: 9200 zł mandatu
Kontrola pojazdu Inspekcja Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego: 9200 zł mandatu

24/03/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oddziału WITD w Białymstoku zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do łotewskiego przewoźnika. Nie obyło się bez kar.

Inspektorzy WITD w Białymstoku podczas wykonywania rutynowych kontroli zaprosili do siebie żółte Volvo należące do łotewskiego przewoźnika, które prowadzone było przez dwuosobową załogę.

Inspekcja Transportu Drogowego – kontrola pojazdu

Podczas kontroli pojazdu okazało się, że podwójna obsada wykonywała przewóz artykułów spożywczych z Niemiec do Rosji. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeanalizowali dane pobrane z cyfrowego tachografu i stwierdzili szereg naruszeń. Należały do nich:

– dwukrotne przekroczenie czasu prowadzenia pojazdu bez żadnej przerwy o ponad 3 godziny oraz o ponad 4 godziny (w przypadku drugiego kierowcy)

– czterokrotne skrócenie czasu dziennego odpoczynku w obu przypadkach o ponad 1 godzinę

– przekroczenie czasu prowadzenia pojazdu o blisko 2 godziny

– nie rejestrowanie czasu pracy przez tachograf

– używanie tej samej wykresówki bądź karty kierowcy przez dwuosobową załogę

Co ciekawe jednak, podczas kontroli inspektorom okazana została karta trzeciego kierowcy, którego nie było w pojeździe, a to z jego karty korzystały osoby prowadzące pojazd. Karta ta została zatrzymana do czasu przekazania odpowiednim organom.
baner2
Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne i grozi mu mandat karny w wysokości 10 000 zł. Kierowcy już zostali ukarani na łączną sumę aż 9200 zł. Ponadto inspektorzy zabronili dalszej podróży do czasu zakończenia prawidłowego odpoczynku dobowego.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

 • Marcin

  I to jest K…A mądre 9200zł mandatu dla kierowcy rozumiem że kary mają być bolesne ale przy takim mandacie to można wziąć sznur i sie powiesić Przecież wiadomo że gdyby szef nie kazał to by nie jechali ale co tam przedsiębiorca tyle samo mandatu co kierowcy Nie ma to jak polskie prawo

  • Bartosz Pokrzywiński

   Z drugiej strony jednak jest ich dwóch, a poza tym zwróć uwagę. Jeden z nich prowadził ciężarówkę ponad 3 godziny za długo, drugi ponad 4 godziny za długo, więc mógł spędzić nawet 14 godzin za kółkiem! Tachografowa patologia powinna zostać wyeliminowana także dla dobra kierowców – nikt nie chce być szantażowany przez pracodawcę.

 • Mateusz

  Moim zdaniem powinni więcej Doje-bać!!! Wy obaj chyba nie wiecie na czym te sprawy polegają… Od tego są przystosowane te urządzenia żeby nie przeginać z robotą nikt was do tego zmusić nie może robisz swoje i tyle!! Wiecie ile Kreissy mają aut ponad 600 wyobraźcie sobie że każdy kierowca z tej firmy robi takie przekręty Kreissy są wszędzie i jeżdżą w podwójnej obsadzie a podwójna obsada jest przerypana zmieniając się za fajerą nie odpoczywasz tylko jesteś na tak zwanym czasie czuwania!! Teraz się zastanówcie LOGICZNIE tacy kierowcy czują zmęczenie ale będą jechać przysypiają i zabijają siebie na w zajem lub pociągają jeszcze kogoś za sobą i nie życzę tego nikomu Kreissy nie są sami na drogach TYLKO TEŻ SĄ INNI UŻYTKOWNICY NA DROGACH I NALEŻY PRZESTRZEGAĆ ZASAD JAKIE PANUJĄ W TRANSPORCIE JAK I NA DRODZE KONIEC TEMATU!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress