Strona Główna » Nowości » Imigranci w Calais – poważne zagrożenie dla transportu międzynarodowego!
Terminal-Calais-5

Imigranci w Calais – poważne zagrożenie dla transportu międzynarodowego!

28/05/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Desperackie próby ucieczki do Wielkiej Brytanii narażając swoje życie i bezpieczeństwo kierowców ciężarówek. W Calais to codzienność, przez co firmy transportowe coraz częściej unikają przejazdów tą trasą.

Eurotunel, czyli trasa kolejowa pod kanałem La Manche to jedno z największych osiągnięć technologicznych XX wieku. Głównym celem budowy podwodnego tunelu łączącego Wielką Brytanię z Francją było usprawnienie komunikacji i poprawienie warunków dla transportu. Jak się jednak okazuje poprawność polityczna Unii Europejskiej nie radzi sobie z administracją tak istotnej instytucji.

Terminal w Calais – imigranci wciąż zagrożeniem

Oficjalnie nielegalne przekroczenie granicy jest karane, tak mówią przepisy międzynarodowe. Pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy często traktowana jest podobnie. Kierowcy z Wielkiej Brytanii kursujący na trasach UK – Francja, bardzo często mają spore problemy z prawem. Nie chodzi o ich wykroczenia, ale o to, że imigranci chcący desperacko dostać się na wyspy dosłownie zalewają terminal w Calais i często siłą próbują dostać się na ciężarówki.

Chowanie się pod podwoziem, rozcinanie plandek czy karkołomne próby taranowania drogi i zmuszania kierowców zestawów do przewiezienia ich doprowadziły do absurdalnej w epoce nowej, poprawnej politycznie Unii Europejskiej sytuacji. W międzynarodowych mediach temat ten nie jest poruszany wystarczająco często, a francuska policja zupełnie sobie z nim nie radzi.

Konsekwencje dla transportu międzynarodowego

W efekcie brytyjskie firmy spedycyjne coraz częściej unikają przeprawy kanałem La Manche i decydują się na dłuższe trasy promowe, co z punktu widzenia transportu międzynarodowego jest mniej opłacalne, chociażby ze względu na dłuższy czas przeprawy.

Według najnowszych informacji w okresie ostatnich dwóch tygodni sytuacja w Calais ponownie uległa pogorszeniu. Doprowadziło to do okoliczności, w których kierowcy często celowo wybierają dłuższe i trudniejsze trasy, byleby tylko uniknąć przejazdu przez Calais i kolejnej walki z imigrantami.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku media branżowe pisały o tym jak to kierowca na polecenie francuskiej policji nie zatrzymywał się na blokadach czarnoskórych imigrantów. Tego typu sytuacje kończą się potrąceniem pieszego, na co policja także nie reaguje.

Całkowita znieczulica medialna, brak wsparcia ze strony służb mundurowych i w efekcie już od kilku miesięcy dochodzi do coraz poważniejszego utrudnienia w przepływie towarów. Imigranci są poważnym zagrożeniem dla transportu międzynarodowego.

Czy ktoś z Was był w ostatnim czasie w Calais? Jak wygląda sytuacja?

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Tylko jak zrobić z tym porządek?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress