Strona Główna » Prawo » Ile zarabia kierowca ciężarówki w Niemczech? Płaca minimalna dla szoferów
Scania

Ile zarabia kierowca ciężarówki w Niemczech? Płaca minimalna dla szoferów

20/10/2014, Kategoria: Prawo Autor: Bartosz Pokrzywiński

Niemal od zawsze w branży transportowej istnieje bardzo duża rotacja. Kierowcy stosunkowo często zmieniają miejsce pracy, niekiedy wiążąc się z zagranicznymi firmami oferującymi bardziej atrakcyjne wynagrodzenie. Ile zarabia się w Niemczech?

Jeżeli mówimy o trasach międzynarodowych np. w systemie zmian 3:1, kierowcy nie robi wielkiej różnicy to czy pracuje u polskiego, czy niemieckiego przewoźnika. U tego drugiego zarabia nawet kilka razy więcej i w wielu przypadkach może liczyć na lepsze traktowanie w pracy, a w domu jest tak samo często jak podczas pracy w polskiej firmie.

Kierowca ciężarówki w Niemczech – zarobki

Niemcy postanowili ustanowić najniższe wynagrodzenie za godzinę, które dotyczyć będzie także kierowców ciężarówek. Teraz muszą oni zarabiać nie mniej niż 8,50 euro za godzinę. Nowe przepisy dotyczą także obcokrajowców i w świetle prawa, jeśli pracownik polskiej firmy transportowej pracuje wyłącznie na terenie Niemiec, minimalne wynagrodzenie również musi być przestrzegane.

Co więcej, firma zatrudniająca takiego pracownika będzie musiała zarejestrować się w odpowiednim urzędzie i przez dwa lata przechowywać dokumentację dotyczącą jego wynagrodzenia. Przeliczając to na średni kurs 1 euro = 4,2 zł, łatwo obliczyć, że kierowca w Niemczech nie będzie zarabiał mniej niż 36 zł za godzinę pracy. Bardzo przyjemna pensja.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress