Strona Główna » ITD i GITD » Fotoradary ITD – 2,5 miliona zdjęć w 2013 roku!
Inspekcja Transportu Drogowego Fotoradar

Fotoradary ITD – 2,5 miliona zdjęć w 2013 roku!

11/03/2014, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego przestawiła raport z fotoradarów za rok 2013. Ile zdjęć wykonały znienawidzone przez kierowców urządzenia?

Z roku na rok rośnie liczba mandatów wystawionych w oparciu o zdjęcia wykonane przez fotoradary. Według danych Inspekcji Transportu Drogowego w 2013 roku fotoradary wykonały aż 2,5 miliona zdjęć.

Inspekcja Transportu Drogowego – fotoradary

Co ciekawe jednak, zaledwie 30% przypadków kończy się wysłaniem do kierowcy wezwania do zapłaty, a jedynie 10% spośród wszystkich zdjęć doczekało się wystawienia mandatu. Łącznie w całym 2013 roku rozesłano 772 tysiące wezwań do zapłaty oraz 262 tysiące mandatów.

Kwota łączna wszystkich mandatów to 68 milionów złotych. Nadal jednak można mówić o sukcesie Inspekcji Transportu Drogowego, w zakresie karania kierowców, bowiem w 2012 roku wystawiono zaledwie 126 tysięcy mandatów, czyli ponad dwa razy mniej.

baner2

Inspekcja Transportu Drogowego donosi także, że coraz częściej kierowcy montują w swoich autach akcesoria mające uniemożliwić identyfikację pojazdu na zdjęciu. Chodzi o różnego rodzaju nakładki na tablice rejestracyjne czy spraye, które mocno odbijają światło flesza radaru.

Przy okazji wyników badań podano także rekordowe przekroczenia prędkości. W miejscowości Chrobrów przy drodze krajowej nr 12 w terenie zabudowanym (50 km/h) kierujący pojazdem poruszał się z prędkością 197 km/h. 

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Jak to jest możliwe, że oni wystawiają mandaty tylko dla 10% z tych zdjęć?!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress