Strona Główna » Encyklopedia » ADR - materiały niebezpieczne » ADR zabezpieczenie ładunku

Materiały niebezpieczne ADR - zabezpieczenie ładunku

Zabezpieczenie ładunku materiałów niebezpiecznych ADR. Pojazdy oraz kontenery przewożące materiały niebezpieczne ADR muszą być wyposażone w urządzenia służące do zabezpieczania oraz obsługi tych ładunków.

Elementy wysyłkowe zawierające towary niebezpieczne ADR oraz niezapakowane przedmioty niebezpieczne również muszą być zabezpieczone przy użyciu odpowiednich środków, które będą w stanie utrzymać te towary w pojeździe lub kontenerze w ten sposób żeby niemożliwe było ich przesuwanie się podczas transportu. Mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia tych przedmiotów i niebezpieczeństwa. Dlatego też do ich zabezpieczania należy stosować np. pasy mocujące, ściany odsuwane czy mocowania przestawne.

Jeżeli materiały niebezpieczne ADR będą przewożone wraz z innymi towarami niezbędne będzie również zabezpieczenie tych towarów w pojeździe np. naczepie lub kontenerze. Ważne jest aby uniemożliwić wydostanie się materiałów niebezpiecznych na zewnątrz.

Jeżeli do zabezpieczenia towarów niebezpiecznych ADR zastosuje się usztywnienia w postaci taśm czy pasów należy pamiętać o tym żeby nie doprowadzić do ich nadmiernego naprężenia, co mogłoby skutkować uszkodzeniem lub deformacją przewożonego towaru.

Elementy wysyłkowe z materiałami niebezpiecznymi ADR nie mogą być układane partiami, chyba że są do tego przystosowane. Jeśli tak jest, należy zwrócić na ich wzajemne dopasowanie oraz na odpowiednie zabezpieczenie stosu towaru.

Inne z tej kategorii:

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress