Strona Główna » Nowości » Eddie Stobart Limited zamówił 2000 ciężarówek Scania
Eddie Stobart Scania

Eddie Stobart Limited zamówił 2000 ciężarówek Scania

21/01/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Brytyjski oddział marki Scania podjął się realizacji zamówienia bijącego wszelkie istniejące rekordy. Firma Eddie Stobart Limited zażyczyła sobie ponad 2000 szwedzkich ciężarówek.

Najprawdopodobniej dział handlowy brytyjskiego oddziału marki Scania nadal pije hektolitry szampana, które zamówiono żeby godnie uczcić podpisanie gigantycznej umowy opiewającej na 2000 samochodów ciężarowych.

Firma Eddie Stobart jest gigantycznym przedsiębiorstwem oferującym transport multimodalny, czyli taki, który łączy przynajmniej dwa możliwe rodzaje transportu. Poza ciężarówkami Stobart oferuje także przewóz towarów koleją, a także operacje związane z logistyką magazynową i portową.

Scania i Eddie Stobart – rekordowe zamówienie

Przedsiębiorstwo złożyło ogromne zamówienie na ponad 2000 samochodów ciężarowych. Realizacja tego przedsięwzięcia rozpocznie się w marcu tego roku i potrwa około 2 lat.

Wezmą w niej udział niemal wszyscy dilerzy Scania w Wielkiej Brytanii, a także cała sieć serwisów. Większość pojazdów trafi do firmy na zasadzie 36-miesięcznego wypożyczenia z pełnym pakietem obejmującym także opłatę drogową, naprawy i obsługę pojazdu.

Scanie serii G oraz R Highline

Firma zdecydowała się na samochody ciężarowe Scania serii G oraz Scania serii R, z których wszystkie mają być wyposażone w kabiny Highline i jednostki napędowe w wariantach o mocy 410 oraz 450 koni mechanicznych.

W 2015 roku udział Scanii na brytyjskim rynku samochodów ciężarowych wzrósł do 19,5%, szwedzka marka ma także 7% udziałów w tamtejszym rynku autobusów.

Warto wspomnieć, że firma Eddie Stobart już wcześniej składała gigantyczne zamówienia. W 2010 i 2012 roku dwukrotnie zgłoszono zapotrzebowanie na 1000 pojazdów, a w 2014 roku było to 1500 ciężarówek.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress