Strona Główna » Nowości » Droga ekspresowa S5 – kiedy będzie gotowa?
Droga-ekspresowa

Droga ekspresowa S5 – kiedy będzie gotowa?

13/01/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Przetargi skończone, a droga ekspresowa S5 będąca także częścią obwodnicy Bydgoszczy wchodzi właśnie w fazę realizacji. Na jakim etapie są prace i kiedy będzie można się nią przejechać?

W zeszłym roku jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu województwa kujawsko-pomorskiego było podpisanie umów na wykonanie drogi ekspresowej S5. Bydgoska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała odpowiednie dokumenty z wykonawcami, których wyłoniono podczas przetargów.

Zadaniem wykonawców będzie stworzenie projektu budowlanego i to na jego podstawie wytyczone zostaną odpowiednie miejsca, które będą musiały zostać wykupione od mieszkańców. Ciąg dalszy to kompletowanie wszystkich zezwoleń i rozpoczęcie fizycznych prac budowlanych.

Droga ekspresowa S5 – Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań i Wrocław

Nowa droga ekspresowa S5 będzie jedną z największych inwestycji w Polsce. Trasa ma połączyć cztery duże miasta jak Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań oraz Wrocław. Z perspektywy województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz bezpośrednio mieszkańców Bydgoszczy jest to istotny obiekt, ponieważ znacznie ułatwia dojazd do bramek na autostradzie A1 w Nowych Marzach.

Jednocześnie też czas przejazdu pomiędzy Bydgoszczą, a Poznaniem ulegnie znacznemu skróceniu i tym samym największe w województwie Kujawsko-Pomorskim miasto doczeka się wreszcie obwodnicy.

Obwodnica Brodnicy i Inowrocławia – prace trwają

Pierwsze ciężkie prace budowlane rozpoczną się w 2017 roku, a całość powinna być gotowa w 2019 roku. Jednocześnie w 2015 roku pracowano nad obwodnicami Brodnicy oraz Inowrocławia. Trasa wokół tego pierwszego miasta to koszt 48 mln zł, w ramach czego powstanie estakada, nowe rondo, a także zupełnie nowy odcinek jezdni.

Obwodnica Inowrocławia z kolei to trasa o długości 19 km, która łączy drogi krajowe 15 oraz 25 prowadząc przez Inowrocław, Kruszwicę oraz Strzelno. W skład inwestycji o wartości 359 mln zł wliczone jest także powstanie trzech nowych węzłów drogowych: Latkowo, Jacewo oraz Tupadły.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress