Strona Główna » Nowości » DHL Express i Nissan e-NV200 – kontrakt na 50 gniazdkowozów
DHL-Nissan-e-NV200

DHL Express i Nissan e-NV200 – kontrakt na 50 gniazdkowozów

03/02/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Włoski oddział firmy kurierskiej DHL Express złożył zamówienie na 50 egzemplarzy Nissana e-NV200. Wszystkie te auta napędzane są energią elektryczną.

Od dawna mówi się, że przyszłością dystrybucji kurierskiej w mieście będą samochody o napędzie elektrycznym. W takich warunkach zasięg maksymalny nie ma aż tak wielkiego znaczenia, a częste postoje i krótkie odległości sprzyjają z korzystania z jednostek elektrycznych.

Nissan e-NV200 dla DHL Express

Mała furgonetka Nissana podbija światowe rynki. To właśnie ten model w wersji z silnikiem benzynowym został nową taksówką Nowego Jorku i zastąpi legendarne ogromne Fordy Crown Victoria i Chevrolety Caprice.

DHL-Nissan-e-NV200

Teraz Nissan zdobył kolejnego klienta, tym razem w postaci włoskiego DHL Express. Firma kurierska zamówiła 50 egzemplarzy elektrycznej wersji auta o nazwie e-NV200. Dostawczaki będą rozwoziły paczki w takich miastach jak Rzym, Mediolan czy Bolonia.

Nissan e-NV200 charakteryzuje się ładownością 770 kg, a we wnętrzu jest w stanie pomieścić dwie europalety. Zasięg maksymalny auta wynosi 170 km. Baterie można naładować w ciągu 8 godzin za pomocą klasycznego gniazdka, a korzystając ze specjalnej ładowarki akumulator można podładować do 80% w zaledwie 30 minut.

fot. quattroruote.it

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress