Strona Główna » Nowości » Co zrobić żeby wjechać do Rosji – Inspekcja Transportu Drogowego wydaje zezwolenia
Tonar-ciężarówka

Co zrobić żeby wjechać do Rosji – Inspekcja Transportu Drogowego wydaje zezwolenia

24/02/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Zgodnie z dwumiesięcznym porozumieniem wynegocjowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Inspekcja Transportu Drogowego wydaje już zezwolenie na wjazd do Rosji.

Biuro do spraw Transportu Międzynarodowego ogłosiło, że wypełniając postanowienia Komisji Społecznej z dnia 22 lutego, wszystkie udostępnione przez Rosjan zezwolenia zostały podzielone.

1. Rosja ogólne

ITD postanowiło korzystać ze współczynników, które obliczane są w następując sposób. 9300 zezwoleń wjazdu do Rosji ważnych do 15.04.2016 jest dzielone przez liczbę 133 339, która oznacza zezwolenia pobrane z kontyngentu w 2015 roku. To oznacza współczynnik 0,07.

To właśnie on będzie podstawą do naliczania limitu zezwoleń dla każdego przedsiębiorcy, jednak tutaj jest warunek. Taki przedsiębiorca musiał w 2015 roku pobrać zezwolenia i prawidłowo je rozliczyć według stanu na 22.02.2016 r.

Współczynniki zaokrąglane będą do 0,50 w dół, powyżej 0,51 w górę.

2. Rosja kr-3

Dodatkowo przyznanych zostanie 9450 zezwoleń ważnych do 15.04.2016 roku, które zostaną podzielone przez 45 000 zezwoleń kr-3 wydanych w 2015 roku. Z tego wychodzi współczynnik 0,21, a zasady zaokrąglania identyczne jak w przypadku ogólnych pozwoleń.

Tutaj także to właśnie współczynnik będzie podstawą do naliczenia limitu zezwoleń dla każdego przedsiębiorcy, który w 2015 roku pobrał zezwolenia i prawidłowo je rozliczył.

Zezwolenia przydzielone według tych zasad, czyli Rosja ogólne oraz Rosja kr-3 muszą zostać odebrane najpóźniej do 18 marca 2016 roku. Wszystkie nieodebrane zezwolenia zostaną ponownie przydzielone innym firmom transportowym.

W razie nieprawidłowego wykorzystania zezwolenia, na kolejnym przydziale przedsiębiorca będzie mógł odebrać o 3 mniej zezwolenia, za każde nieprawidłowo wykorzystane.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress