Strona Główna » Nowości » Belgia sparaliżowana – wielkie strajki transportowe
Korki-drogowe

Belgia sparaliżowana – wielkie strajki transportowe

15/12/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Wszyscy kierowcy udający się dzisiaj do Belgii muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami na drogach. Związki zawodowe w całym kraju zapowiedziały strajk.

Poniedziałek będzie bardzo ciężkim dniem dla belgijskiego rządu. Największe związki zawodowe zapowiedziały bardzo duży strajk, w którym udział wezmą wszystkie frakcje opozycyjne. Podobno nie obejdzie się bez demonstracji oraz zamieszek, które mają pokazać nowemu rządowi jak wiele osób jest niezadowolonych z cięć budżetowych.

Paraliż transportowy nie będzie dotyczył tylko dróg i autostrad, ale także pociągów czy nawet samolotów. Dwa lata temu podczas podobnych protestów port lotniczy Bruksela Zaventem anulował 10% lotów.

Strajk w Belgii – paraliż na drogach

Kierowców najbardziej interesują jednak blokady dróg. Jedną z zapowiedzi protestujących związkowców było zablokowanie głównych dróg w okolicach wielu lokacji: Delta, Meiser, Industrielaan, Leizer Karellaan czy Ikea.

Należy się także przygotować na blokady na drogach krajowych oraz autostradach w stronę Brukseli. Kierowcy przejeżdżający przez teren Belgii powinni wziąć pod uwagę spore opóźnienia.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress