Strona Główna » ITD i GITD » 43 osoby w Volkswagenie LT – głupota nie ma granic
Volkswagen-LT

43 osoby w Volkswagenie LT – głupota nie ma granic

06/02/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Ile osób wejdzie do Volkswagena LT? Kierowca oraz 42 pasażerów podróżowało takim dostawczakiem z Rumunii do Szwecji. Zatrzymała ich Straż Graniczna.

Polscy kierowcy samochodów ciężarowych i dostawczych bardzo często dopuszczają się przeładowania, niekiedy nawet o kilkaset procent. Ten Rumun pobił jednak wszystkich i wcale nie w kwestii samej masy rzeczywistej pojazdu, ale przewożonego ładunku.

Strażnicy Graniczni zatrzymali do kontroli białego Volkswagena LT, który z daleka wyglądał na bardzo mocno przeładowanego. Podczas kontroli okazało się, że razem z kierowcą w aucie znajdują się łącznie 43 osoby! 


Ściśnięci jak sardynki obywatele Rumunii jadąc przez Polskę chcieli w ten sposób dostać się do Szwecji. Dostawczak pełen był bagaży, na których dosłownie poukładani byli ludzie. Większość z nich całą drogę musiała stać, często nie mając się nawet czego trzymać. Kierowca Volkswagena LT trafił do aresztu, zabrano mu prawo jazdy i skierowano przeciwko niemu wniosek do sądu. Maksymalnie grozi mu grzywna do 5000 zł i odebranie prawa do kierowania pojazdami.

Pasażerowie legalnie mogą przebywać w Polsce, o wszystkim dowiedział się ambasador Rumunii i Caritas, który zaproponował pomoc. Łatwo policzyć, że 43 osoby z bagażami mogły ważyć nawet 4-4,5 tony plus masa własna samochodu i łącznie jest ponad 6 ton masy. Nie mamy pojęcia jak 43 osoby mogły zmieścić się w dostawczaku.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji Zielona Góra

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress