Strona Główna » Nowości » 25-metrowe ciężarówki na międzynarodówce? Belgia, Holandia i Luksemburg chcą długich zestawów
Krone-Gigaliner

25-metrowe ciężarówki na międzynarodówce? Belgia, Holandia i Luksemburg chcą długich zestawów

02/02/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Wygląda na to, że już wkrótce na terenie Unii Europejskiej zestawy ciężarowe o długości 25,25 m będą jeździły na trasach międzynarodowych. Kraje Beneluxu chcą nowych przepisów.

Już od dawna mówi się o tym, że przyszłością transportu na starym kontynencie są ciężarówki o długości 25,25 m. Dodatkowa przestrzeń ładunkowa znacznie zwiększa możliwości, a podczas jazdy na długich trasach koszty związane ze zużyciem paliwa oraz emisja CO2 wzrastają w niewielkim stopniu.

Niedawno w Belgii na drogę wyjechały pierwsze 25-metrowe zestawy, a ministrowie Holandii, Belgii oraz Luksemburga zadowoleni z nowych przepisów chcą tego typu ciężarówek na trasach międzynarodowych wykonywanych w granicach krajów Beneluxu.

Krone Gigaliner i Eurocombi – zestawy 25,25 m długości

Krone-Eurocombi

Obecnie opracowywane są nowe ustawy, które mają być gotowe przed końcem wiosny i wstępnie mówi się o tym, że takie zestawy mogłyby podróżować także do niemieckiego landu Nadrenia Północna-Westfalia. To pozwoliłoby na stworzeniu specjalnego rejonu transportowego łączącego zagłębie Ruhry z portami w Rotterdamie i Antwerpii.

Jeżeli przepisy te wejdą w życie, Unia Europejska na pewno będzie bacznie przyglądała się nowym, 25-metrowym zestawom z myślą o tym żeby w przyszłości wytyczyć specjalne korytarze transportowe na terenie pozostałych krajów związkowych.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress