Strona Główna » ITD i GITD » 20 godzin za kierownicą i maksymalna możliwa kara – 8100 zł mandatu
witd-bydgoszcz

20 godzin za kierownicą i maksymalna możliwa kara – 8100 zł mandatu

26/08/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Mówi się, że kontenery to łatwa praca – rozładunek i załadunek bardzo prosty, jedynie oczekiwanie dość długie. Ten kierowca jednak musiał się bardzo spieszyć – jeździł ciężarówką po 20 godzin.

Na zjeździe z autostrady A1 w Nowych Marzach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący kontenery. Po wstępnej analizie dokumentów pojazdu poproszono o pomoc inspektorów z WITD w Bydgoszczy.

Wykresy na tarczkach tachografu jasno pokazały, że kierowca miał bardzo luźne podejście do czasu pracy. Inspektorzy stwierdzili m.in. przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 19 godzin i 35 minut oraz o 20 godzin i 10 minut.

8100 zł kary – kierowca nie przyjął mandatu

Tak rażące naruszenia doprowadziły do tego, że wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne, które w tym przypadku zagrożone jest maksymalną możliwą karą.

Kierowca nie przyjął mandatów karnych i inspektorzy sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świeciu. Gdyby prowadzący pojazd zaakceptował mandat, wówczas miałby do zapłacenia astronomiczną kwotę 8100 zł.

źródło: WITD Bydgoszcz

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress