Strona Główna » ITD i GITD » 185 tysięcy paczek papierosów w przęśle mostu – celnicy udaremnili kolejny przemyt
Przemyt-papierosów

185 tysięcy paczek papierosów w przęśle mostu – celnicy udaremnili kolejny przemyt

04/03/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Biała Scania przewożąca 20-tonowe przęsło mostu z zabetonowanymi paczkami papierosów o wartości około 2 milionów złotych. Kolejny pomysłowy przemyt udaremniony.

Z roku na rok przemytnicy są coraz bardziej pomysłowi. Otwarcie europejskich granic znacznie ułatwiło zadanie wszystkim wywożącym papierosy ze wschodu na zachód. Kupując je w Rosji lub w którymś z krajów za naszą wschodnią granicą i wywożąc do Polski można szybko i łatwo zarobić większą sumę pieniędzy.

Dokładnie tak myślał organizator tego transportu. Historia funkcjonariuszy służby celnej z Budziska, którzy w pobliżu polsko-litewskiej granicy zatrzymali do kontroli białą Scanię z niebieską naczepą. Z pozoru zwykły zestaw ciężarowy, który docelowo przewoził przęsło mostu.

Przemyt-papierosów

Ciężarówka zarejestrowana była w Polsce, za kierownicą siedział 33-letni Białorusin, który według dokumentów przewozowych przewoził żelbetowe przęsło mostu z Rosji do Polski. Funkcjonariusze służby celnej postanowili prześwietlić zestaw promieniami RTG.

Okazało się, że obraz rentgenowski ujawnił dodatkowy ładunek, o którym kierowca nie powiedział wcześniej celnikom. Ważące 20 ton przęsło ukrywało łącznie ponad 185 tysięcy paczek białoruskich papierosów, których wartość oszacowano na 2 miliony złotych. Żeby wydobyć przęsło z naczepy na miejsce trzeba było ściągnąć dźwig. Pomysłowy przemyt.

Przemyt-papierosów

Przemyt-papierosów

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress